Pusťe si ze záznamu bohoslužby v ČT z 29. března (Daniel Ženatý)

19. března 2020

V době mimořádných opatření nabízí Česká televize bohoslužby každou neděli od 10 hod. v přímém přenosu na ČT 2. Ekumenickou bohoslužbu 29. března vedl synodní senior Daniel Ženatý.

Pusťe si ze záznamu bohoslužby v ČT z 29. března (Daniel Ženatý)
19. března 2020 - Pusťe si ze záznamu bohoslužby v ČT z 29. března (Daniel Ženatý)

Odkaz na bohoslužby zde.

Preventivní opatření proti šíření koronaviru mají za následek plošné zrušení všech bohoslužebných setkání v Česku. Televize veřejné služby proto zavedla vysílání mimořádných přímých přenosů

• Nedělní bohoslužbu 29. března vysílala Česká televize od 10.00 na ČT 2. Vedl ji Daniel Ženatý.

Bohoslužby v postním období

Nedělní 45 minutové bohoslužby jsou z produkčních důvodů vysílány z jediného místa, a to z Komunitního centra Matky Terezy v Praze Hájích. Čas začátku je vždy 10 hodin dopoledne. Nadcházející neděli, tedy 29. března, povede bohoslužbu synodní senior Českobratrské církve evangelické a předseda Ekumenické rady církví v ČR Daniel Ženatý. Srdečně vás zveme ke sledování a účasti alespoň takto na dálku.

První dubnovou neděli (Květná neděle) bude bohoslužbě předsedat římskokatolický kněz. Přenosy jsou připravovány jako ekumenické a účast je možná pouze prostřednictvím televizních obrazovek (nejsou otevřeny veřejnosti).

Televizní přenosy České televize v průběhu velikonočních svátků

Také během velikonočních svátků se chystají četná vysílání. Nově zahrnují také bohoslužbu na Zelený čtvrtek a velikonoční vigilii na Bílou sobotu.

• Zelený čtvrtek (9. dubna) | od 17.30 hodin (65 min.) | mše z římskokatolického kostela sv. Jakuba v Brně
  • Velký pátek (10. dubna) | od 10.00 hodin (60 min.) | bohoslužba z Farního sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 10 Strašnicích
  • Bílá sobota (11. dubna) | od 20.30 hodin (120 min.) | římskokatolická velikonoční vigilie
  • Boží hod (12. dubna) | připravuje se hodinový přímý přenos slavnosti Vzkříšení Páně z Církve československé husitské z kostela sv. Václava na Zderaze v Praze; slavnostní bohoslužbě bude předsedat patriarcha této církve Tomáš Butta

Všechny bohoslužebné přenosy si mohou diváci naladit na programu ČT 2.

zdroj: tisková zpráva České televize