Prosincové číslo časopisu Český bratr přináší téma naděje

23. prosince 2020
Prosincové číslo časopisu Český bratr přináší téma naděje
23. prosince 2020 - Prosincové číslo časopisu Český bratr přináší téma naděje

V novém čísle evangelického měsíčníku Český bratr vám přinášíme naději. Naději vánoční zvěsti, naději v době plné omezení, naději jako téma pro člověka i pro církev.

"Zdá se, že právě v době, kterou prožíváme, potřebujeme naději více než jindy. Jak důležitou roli naděje v životě (nejen) křesťana zastává, jsme se pokusili ukázat v tomto čísle. Příkladem par excellence je příběh Pavla Nováka z Diakonie v Jablonci nad Nisou. Ekumenicky naději nahlíží liturgik Pavel Hradilek – a nalézá ji ve společném stolu Páně, tedy v příslibu toho, že jednou budeme napříč denominacemi moci slavit přijímání těla a krve Kristovy společně." (z úvodníku šéfredaktorky)