Velikonoční slovo synodního seniora Pavla Pokorného

29. března 2024

Krátké zastavení synodního seniora Českobratrské církve evangelické Pavla Pokorného nad velikonoční ilustrací Karly Kučerové.

Velikonoční slovo synodního seniora Pavla Pokorného
29. března 2024 - Velikonoční slovo synodního seniora Pavla Pokorného

"V centru je Ježíš Kristus, ovšem v podobě beránka. Beránek prošel bojem na život a na smrt a vychází vítezně z tmavého hrobu. Cesta pod jeho nohama se vine jako had. Jako svůdce, ďábel, drak. Beránek vychází z hrobu. Zatím si toho nikdo z lidí nevšiml..."

Krátká meditace nad obrázkem, který se stal ilustrací pro oficiální přání Českobratrské církve evangelické k letošním Velikonocům. Velikonoční zvěst ať do prázdnoty našich životů přináší Bohem darovanou víru i naději.