Zveme na Setkání křesťanů 2024!

16. listopadu 2023

Spolu s dalšími středoevropskými církvemi srdečně zveme na tradiční setkání křesťanů. Koná se od 7. do 9. června 2024, tentokrát na hranicích Německa a Polska ve dvojměstí Frankfurt nad Odrou a Słubice. Přihlášky jsou již spuštěny.

Setkání křesťanů proběhne v červnu 2024 v Německu a Polsku
16. listopadu 2023 - Zveme na Setkání křesťanů 2024!

Jde o velký sjezd několika tisíc účastníků z Německa, Polska, Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a dalších zemí. Setkání křesťanů ve Frankfurtu a Słubici bude už jedenácté v řadě, jeho mottem je „Nic nás nemůže odloučit“ na základě Ř 8,39. Tento verš byl vybrán na znamení toho, že se jako křesťanské církve ve světě, který se potýká s mnoha krizemi, zasazujeme o solidaritu a soudržnost, proti rozkolům, nárokům na moc, populismu a válce.

Na programu jsou koncerty a openair programy, kilometr dlouhý stůl pro 4 000 hostů, společné zpívání v největším braniborském kostele, tanec kolem světa, pestrý pouliční festival u řeky Odry, mezinárodní noc pěveckých sborů, varhanní maraton, pop, techno a elektro, ale i pokrm pro duši – přednášky, panelové diskuse, čas na ztišení a modlitbu, Taizé a spousta dalšího. Vrcholem Setkání je společná bohoslužba, na které se podílejí účastníci ze všech zemí a jejichž záměrem je společná oslava Boha a jeho díla na naší Zemi.

Výslovně v centru pozornosti jsou děti a mladí lidé. Pro ně bude připraven speciální program se skvělými společnými aktivitami, hrami, koncerty a mnohým dalším.

Předběžný program začíná v pátek 7. června ve 14 hodin. V 18 hodin budeme společně a veřejně slavit zahajovací bohoslužbu a po ní bude v 19.30 pouliční večer setkání. V sobotu začínáme v 8.30 hodin biblickou snídaní. Celodenní program s hlavními událostmi, pobožnostmi, workshopy, panely, hudbou, tancem a mnohým dalším začíná v 10.30 a končí ve 22.00. V neděli se v 10 hodin uskuteční velká závěrečná bohoslužba pod širým nebem.

Zveme k tomuto velkému setkání jednotlivce i skupiny, udělejte si sborový výlet do tohoto dvojměstí na Odře, které je symbolem sbližování národů v Evropě a tradičním místem smíření. V dnešní době plné nejistot a strachu je to příležitost ke vzájemné podpoře a solidaritě, ke společným modlitbám a k upevnění víry a naděje, které jsou tolik potřebné pro naše činy.

Více o programu a možnostech přihlašování

(ilustrační foto: Setkání křesťanů 2016 v Budapešti)