Konference o potenciálu církevních staveb

4. října 2021

V sobotu 16. října 2021 se v Hodslavicích uskutečnila dlouho očekávaná konference na téma využívání církevních staveb.

Konference o potenciálu církevních staveb
4. října 2021 - Konference o potenciálu církevních staveb

Jak efektivně využít potenciál církevních nemovitostí? Jak mohou sbory přemýšlet v rámci krátkodobých a dlouhodobých stavebních cílů? Jak může architektura církve motivovat své okolí? A jak to vše realizovat v kontextu odluky církve od státu?

Cílem je motivovat jednotlivce i sbory k odvaze mít vize, dělat rozhodnutí a sbližovat občanskou společnost prostřednictvím architektury. Příjezdem výrazných osobností oboru podpořit rozvoj našich regionů. Konference je určena pro všechny angažované laiky se zájmem o architekturu, pro členy sborů, sborové hospodáře i "sborové vizionáře".

Záznam vybraných příspěvků najdete v církevním audioarchivu.

Akce se konala v Hodslavicích, ve farním sboru, který má za sebou komplexní a odvážnou rekonstrukci toleranční modlitebny, za kterou získal Českou cenu za architekturu 2020.

Titulní foto: FS ČCE Hodslavice