Konference o potenciálu církevních staveb

V sobotu 16. října 2021 se v Hodslavicích uskuteční dlouho očekávaná konference na téma využívání církevních staveb. Pro účast je třeba registrace nejpozději do 14. října.

Jak efektivně využít potenciál církevních nemovitostí? Jak mohou sbory přemýšlet v rámci krátkodobých a dlouhodobých stavebních cílů? Jak může architektura církve motivovat své okolí? A jak to vše realizovat v kontextu odluky církve od státu?

Cílem je motivovat jednotlivce i sbory k odvaze mít vize, dělat rozhodnutí a sbližovat občanskou společnost prostřednictvím architektury. Příjezdem výrazných osobností oboru podpořit rozvoj našich regionů. Konference je určena pro všechny angažované laiky se zájmem o architekturu, pro členy sborů, sborové hospodáře i „sborové vizionáře“.

Akce se koná v Hodslavicích, ve farním sboru, který má za sebou komplexní a odvážnou rekonstrukci toleranční modlitebny, za kterou získal Českou cenu za architekturu 2020.

Ty z vás, kteří se zúčastní, prosíme, aby se přihlásili nejpozději do 14. října na e-mail: hodslavice@evangnet.cz.

Foto: FS ČCE Hodslavice

4. 10. 2021, 14:47