Ke službě slova a svátostí budou povoláni noví kazatelé církve

30. září 2021

Slavnostní bohoslužby s ordinací nových kazatelek a kazatelů se připravují ve dvou podzimních termínech.

Ke službě slova a svátostí budou povoláni noví kazatelé církve
30. září 2021 - Ke službě slova a svátostí budou povoláni noví kazatelé církve

Synodní rada Českobratrské církve evangelické zve na slavnostní bohoslužby, při nichž budou ordinováni ke službě Slova a svátostí noví kazatelé a kazatelky Českobratrské církve evangelické.

V neděli 17. října 2021 od 14.30 hodin budou v pražském kostele U Klimenta (Klimentská 5, Praha 1) ordinovány výpomocné kazatelky Lenka Baštová, Zuzana Bruknerová, Eliška Härtelová a Kateřina Vojkůvková a výpomocní kazatelé Oliver Engelhardt, Vít Jakoubek, Petr Loukota a Petr Vacíř.

Přenos sledujte zde.

V neděli 7. listopadu 2021 od 14.30 hodin budou v evangelickém kostele v Horní Čermné ordinovány výpomocné kazatelky Gabriela Ďurašková, Daniela Chladilová, Noemi Kulíková, Pavla Michnová a Jana Trefilová. Dále farářky Michaela Najbrtová, Anna Pokorná, farář Richard Vlasák a jáhen Aleš Zapletal.

Okruh ordinovaných se může (v obou případech) ještě změnit. Změny programu vyhrazeny.

Foto: Benjamín Skála – Ordinace 2019, Praha, Martin ve zdi, CC-BY-SA