17. února 2021

Ve středu 24. února od 18.30 hodin se uskutečnila v pořadí druhá online diskuse s tématem LGBT v církvích.

17. února 2021 - Jak se žije lesbám a gayům v církevním prostředí a v české společnosti - záznam diskuse

Komise pro přípravu rozhovoru s lesbami a gayi v evangelické církvi připravila dvě online diskuse ve formě moderovaného panelového rozhovoru. První z nich se uskutečnila ve středu 10. února a tématem byly „Biblické, teologické, etické a psychologické aspekty homosexuality“.

Druhá diskuse se konala ve středu 24. února od 18.30 hodin a nesla podtitul "Jak se žije lesbám a gayům v církevním prostředí a v české společnosti".

Během vysílání měli posluchači opět možnost klást diskutujícím otázky prostřednictvím chatu.

Hosté:

• členové LGBT komunity v církevním prostředí
  • rodiče, jejichž dítě má za sebou comming out v církevním prostředí
  • diskusi moderuje farář pro menšiny a humanitární aktivity Mikuláš Vymětal

Další materiály ke studiu:

Foto: Sharon McCutcheon