Nezařazené

Ekumenická bohoslužba pro Moravu

V pondělí 30. srpna se uskuteční ekumenická bohoslužba jako společné vyjádření posily a naděje i poděkování všem, kdo pomáhali mírnit škody po ničivém tornádu.

Na konci června letošního roku udeřilo ničivé tornádo na několik moravských obcí a zcela nebo částečně poškodilo téměř 2 000 domů.

Okamžitá vlna solidarity těch, kdo byli a jsou ochotni pomoci, byla natolik výjimečná, že se Humanitární a rozvojové středisko Diakonie ČCE rozhodlo uspořádat ekumenickou bohoslužbu jako společný způsob vyjádření duchovního posílení, útěchy a vyslovení naděje těm, kdo přišli o své blízké, o domy či vzpomínky. A také jako poděkování těm, kdo jim tuto naději přinesli, tedy záchranářům, hasičům, vojákům, dobrovolníkům.

Bohoslužba se uskuteční v pondělí 30. srpna od 19.00 hod. v kostele sv. Jakuba v Moravské Nové Vsi. Diakonie ji bude zároveň živě přenášet na web, Facebook a YouTube, odkazy najdete na webu Diakonie a přímý odkaz bude včas k nalezení i na hlavní stránce e-cirkev.cz.

Ekumenickou bohoslužbu budou sloužit duchovní – zástupci 5 církví – evangelické, římskokatolické, metodistické, husitské a adventistické:

• Marián Kalina (ŘKC)
  • Marek Orko Vácha (ŘKC)
  • Erika Petříčková (ČCE)
  • Ctirad Hrubý (ECM)
  • Juraj Jordán Dovala (CČSH)
  • Daniel Dobeš (CASD)

Srdečně vás zveme ke společné modlitbě. Budeme rádi, pokud pozvání vyřídíte také svým přátelům, rodinám a dalším ve sborech a farnostech.

Text: Diakonie ČCE

20. 8. 2021, 18:10