Nejbližší události

Přehled dalších akcí můžete nalézt také na Přihlášky.srcce.cz s možností on-line přihlášení.

29. 5. — 29. 6.

Vernisáž výstavy Moje cesta do České republiky

Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická, Salmovská 8 120 00 Praha 2

Zveme Vás na vernisáž výstavy "Moje cesta do České republiky, můj život v České republice". Výstava přibližuje zkušenosti mladých migrantů - studentů přípravného kurzu ke studiu na střední škole, který pořádá META o.p.s. Během vernisáže budete moci ochutnat tradiční jídla z Ukrajiny, Mexika, Kuby, Kamerunu, Vietnamu, Moldávie, Mongolska, Venezuely, Číny, Afghánistánu a České republiky.

25. 6. — 1. 7.

Tábor pro děti a mládež s postižením

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Tábor pro děti a mládež s postižením za asistence dobrovolníků (TAP). Vedou Zdeněk Šorm a Richard Dračka, ubytování ve Velkém táboře (chatky pro 4–5 lidí).

25. 6. — 2. 7.

Landartový seminář v Herlíkovicích

V Horském Domově (Strážné 157), Krkonoše

Program: většinu času budeme tvořit umělecká a „umělecká“ díla ze dřeva, kamene, barev, krajiny a dalších komponent. Témata načerpáme z krkonošské prózy a poezie českých a německých autorů. Chystáme také přednášku sochařky a řezbáře o jejich řemesle, promítání filmů, čtení na dobrou noc z Útěku do Egypta od Otfrieda Preusslera a jiné radosti. A konečně když už tam budeme, projdeme po stráni s profesionálním průvodcem, který umí bezvadně vyprávět o tom, jak a proč právě tak se v horách žilo. 1. a 2. července bude volnější program, v sobotu počítáme s celodenním výletem zakončený grilováním a na neděli připravujeme česko-německé bohoslužby a vernisáž vytvořených děl. Od 15h bude koncert. Zahraje skupina Augenblick - židovské a hebrejské písně zazpívá Tomáš Molnár. Tomáš Molnár bude i ráno kázat. Polovinu akce tvoří mladí lidé z Německa, kteří za sebou mají sice rok v Čechách, ale stále je pro ně ještě tak trochu cizím jazykem, takže vše bude tlumočeno. Používáme tři jazyky, češtinu, němčinu a angličtinu. Odborní lektoři: výtvarnice Kateřina Nováková Kašparová z podhorského města sochařů a řezbář Martin Spreiter z Bavorska.

28. 6.

Koncert Caine-Mi

ČCE Horní Dubenky

písničkář, básničkář a nesmělý věrozvěst ve dvou tělech dva punkoví bubeníci s doprovodným folkovým zpěvem myšionář s mandolou a zpívající asistentkou

30. 6.

Kruh česko-německého porozumění: Letní slavnost

Hohenberg

Letní slavnost Kruhu česko-německého porozumění v Hohenbergu. Informace u s. f. C. W.-Chamrádové.

30. 6. — 7. 7.

Kurz starší mládeže

Křížlice

Básník a psychoterapeut Adam Borzič bude mluvit o vztahu sexuality, spirituality a psychoterapie a zaměří se především myšlení Wilhelma Reicha. Petr Turecký, farář ČCE ze Soběhrd s námi bude číst knihu Waltera Brueggemanna o bibli a postmoderním myšlení. Společně budeme připravovat závěrečné bohoslužby. Ať jsi kdokoliv a odkudkoliv, jsi zván s námi týden sdílet inspirativní prostředí, kde si odpočineš, ale zároveň i nabereš mnohé inspirace. Odpolední programy připravíme svépomocí účastnic a účastníků. Ať už půjde o kulturu, manuální práci nebo přednášky. Kurz povedou bratři Jan, Jakub a Daniel Ortovi. Cena: 1800 Kč

1. — 8. 7.

Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP I). Vedou Radka Včelná a Jan Krupa, ubytování ve Velkém táboře (chatky pro 4–5 lidí)

2. 7.

Varhanní koncert

Hranice u Aše

2. 7.

Parrésia 2017 (1/7)

Horní Dubenky

NEJSME TU SAMI: Příběhy našich menšin - fotografická výstava představuje dvanáct lidí, kteří nosí pro nás neobvyklá jména a za nimi skrývají ještě ojedinělejší příběhy. Zapůjčeno od PostBellum o.p.s.

5. — 15. 7.

Desetidenní tábor pro děti školního věku

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Desetidenní tábor pro děti školního věku (TA I). Vede Jan Kačer; ubytování v Malém táboře (chatky pro 6 a 4 lidi).

6. — 16. 7.

Stanový tábor

Lovětín u Batelova

desetidenní letní tábor skautského typu v Lovětíně u Batelova - tedy v přírodě, spaní ve stanech s podsadou ve vlastním spacáku, s celodenním tematickým programem. Po celou dobu nás bude provázet biblický příběh spojený s Abrahamem, zpívání s kytarou a hlavně spousta her a nejrůznějších rukodělných činností. A jídlo bude z polní kuchyně. Cena za celý pobyt Kč 1200,-

8. 7.

Ekumenická bohoslužba

Černošín

Informace u s. f. Juliany Rampich-Hamariové

8. — 15. 7.

Rodinný pobyt s dětmi s postižením

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Rodinný pobyt s dětmi s postižením, za asistence dobrovolníků (RPP II). Vedou Pavel Kalus a Kateřina Soudná, ubytování ve Velkém táboře (chatky pro 4–5 lidí).

9. — 16. 7.

Letní kemp mládeže - Pod jednou střechou

Strmilov

Letní kemp mládeže navazuje na evangelickou tradici setkávání mladých věřících. Už šest let se v jeden okamžik na jednom místě setkává několik desítek účastníků, z nichž většina je ve věku 14 – 18 let (přijíždějí ale i mladší a starší). Akci organizuje Českobratrská církev evangelická, vítáni jsou však i lidé z jiných církví nebo bez vyznání. Letos si účastníci mohou vybrat z těchto kurzů: taneční, filmový, komiksový. Připravena bude také řada dalších workshopů a biblický program. Web akce: http://kemp.semcr.cz/2017

15. — 22. 7.

X-Camp

Smilovice

Informace u kynšperské mládeže.

15. — 22. 7.

Rodinný pobyt s menšími dětm

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Rodinný pobyt s menšími dětmi (RP I). Vedou Filip a Constance Šimonovští, ubytování v Malém táboře (chatky pro 6 a 4 lidi).

15. — 22. 7.

Rodinný pobyt se školními dětmi

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Rodinný pobyt se školními dětmi (RP II). Vedou Lukáš a Olga Klímovi, ubytování v chatkách ve Velkém táboře (chatky pro 4–5 lidí).

15. — 23. 7.

International Camp

Herlíkovice

Mezinárodní kurz mládeže. Kurz povedou Alister Murray (Church of Scotland) a Jeník Lavický. Na kurzu je očekávaná mezinárodní účast, stejně jako v minulých letech. Na programu budou přednášky a workshopy, výlet a další volnočasové aktivity. Hlavním jazykem kurzu bude anglický jazyk. Jazykové schopnosti účastníka, by měli být takové, aby porozuměl vykládané přednášce a byl schopen bežné konverzace s ostatními. Přihlášky na akci viz níže. biblický program/ biblical program, workshopy/workshops, výlety po okolí/trips – vše v angličtině pro mladé 17-25 let! „The International Camp will be time to think, discuss and share our thoughts about everyday spirituality and our christian ministry. It will be opportunity to meet interesting people and find new friends; spending time together, singing and praying, talking and listening, seeing a new part of the world.A week of discussion, worship, rest and play. Everyone who who want to come and join the adventure is welcome“. Cena/Price: 2100 CZK/2500 CZK, 78 EUR/92 EUR student/worker, student / pracující; Registrate here: http://bit.ly/international-camp-2017

16. 7.

Parrésia 2017 (2/7)

Horní Dubenky

KOLOTOČ POHÁDEK - Divadlo Já to jsem ... ... Několik propojených klasických lidových pohádek, v celku tradičně zpracované, svět marionet hrajících své příběhy na našem kolotoči. Pojďme se vrátit k pouličnímu divadlu a starým kolotočům! Hudba bude živá!

21. — 30. 7.

Bigbítový kurz

Křížlice

Bígbítový kurz je akce otevřena pro ty, kdo rádi již dlouhodobě hrají na hudební nástroj. Vítány jsou všechny hudební nástroje. V průběhu týdne Vás čekají hudební lekce pod odborným vedením zasloužilých muzikantů. Kurz povedou Daniel Šourek a Filip Boháč. Kurz je určen pro mládežníky od 15 let a více. Profesionální lektoři budou vyučovat: kytaru, baskytaru a bicí. Více informací o kurzu na FB Bigbítový kurz