Nejbližší události (další můžete nalézt na Přihlášky.srcce.cz s možností on-line přihlášení)
13. — 20. 7.

ZRUŠENO ...Česko-německo-švýcarské setkání mládeže

Německo- Bodensee - Konstanz

PRO NEDOSTATEK ZÁJEMCŮ BYLO ZE ŠVÝCARSKÉ STRANY ZRUŠENO ! Týdenní tématicko - sportovní pobyt mládeže tří zemí na břehu Bodamského jezera. V němčině i angličtině , překlad zajištěn. Akce v rámci projektu "Tripolis"

13. — 20. 7.

Rodinný pobyt se školními dětmi (RP 2)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vedou Lukáš a Olga Klímovi.

13. — 20. 7.

Rodinný pobyt s menšími dětmi (RP 1)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vede Petr Kulík, farář ČCE v Javorníku nad Veličkou

14. — 21. 7.

Letní tábor pro větší děti

Habartice u Klatov

Letní tábor pro větší děti (11-15 let) pod stany v přírodě. Organizuje 55. přední hlídka Royal Rangers Přeštice.

19. — 28. 7.

Bigbítový kurz

Křížlice

Vedou Filip Boháč (farář FS ČCE Opatov) a Daniel Šourek Kurzovné: 3000 Kč Sourozenecká sleva: Od 2 a více sourozenců, za každého účastníka se odečítá 300 Kč z původní ceny. Částku si prosím odečtěte při platbě na účet. Prosím napište nám tuto informaci na mladez@e-cirkev.cz. Jde o ambróziovou hudebně vzdělávací akci ČCE, která se tradičně koná v krkonošských Křížlicích. Pokud na něco hraješ, neváhej, a přijeď strávit týden s podobně postiženými bratry a sestrami… bejvá to taková komická sranda :) Profesionální lektoři dávají účastníkům soukromé i skupinové lekce, šité na míru hráčových schopnostem a prosbám. Jako každý rok, se bude vyučovat Kytara, Baskytara a Bicí a Zpěv. Pro případné zájemce, kteří by chtěli jet s jiným nástrojem: je potřeba to dát co nejdřív vědět organizátorům, aby ještě šlo zajistit lektora na další nástroj (klávesy, saxofon atp.) Kurz bude zakončen bigbítovými bohoslužbami v místním kostelíku. O duchovní program se postará Filip Boháč.

20. — 27. 7.

Tábor pro děti do 12 let (TA 2)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vedou Ben Kučera a Pavel Bláha.

22. — 26. 7.

Workshop pro děti na Horní Vísce

Lestkov

Informace u s. f. Juliany R. Hamariové

27. 7. — 3. 8.

Církev živě

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vede Radim Žárský.

29. 7. — 2. 8.

Příměstský tábor pro menší děti

Přeštice

Příměstský tábor pro menší děti (6-10 let). Ubytování v prostorách evangelické fary v Přešticích.

3. — 10. 8.

Rodinný pobyt s menšími dětmi (RP 3)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vede Hana Ducho, farářka ČCE v Pardubicích.

4. — 9. 8.

Mezinárodní kemp mládeže

Karpacz (Polsko)

MIlí přátelé, chcete potkat nové tváře z různých koutů Evropy a USA? Zajezdit si na kanoi, vylézt na Sněžku z Polské strany nebo navštívit vodopády? Máte jedinečnou možnost se účastnit 6-denního Mezinárodního kempu mládeže, které se uskuteční v Karpaczi, 4.-9. 8. 2019. Hlaste se na viz odkaz níže.

4. — 10. 8.

Letní týden německo - české mládeže na Slapské pře

Slapská přehrada, areál u Hejzlarových na samotě v Čími č.p. 69

NAVÝŠEN VĚK PRO ÚČASTNÍKY - DO 23 LET! Již potřetí připravujeme v termínu 4.-10.8. pobyt mládeže české a německé a to v areálu rodiny Hejzlarových na samotě v Luhu za Čímí č.p. 69 (na Slapské přehradě). Program bude opět tématicko-sportovní, letos je naším mottem : "Cílem je cesta". Pobyt se uskuteční pod vedením dvou německých farářů (Uliho Biskampa a Joachima Simona) a Samuela Hejzlara, faráře z Dobříše. Velmi vhodné pro zájemce, kteří si chtějí procvičit němčinu i angličtinu, komunikuje se v obou jazycích a pro jazykově slabší je zajištěno i tlumočení. Není třeba se tedy bát jazykové bariéry nebo velkých nároků. Počet účastníků je omezený - max. deset osob z každé strany. Jedná o týden v přírodě, máme kromě hlavní budovy i specifické sruby, velké kryté ohniště, hřiště, lodě - hojné využívání Slapské přehrady, v plánu jsou i delší výlety a jednodenní sjíždění Sázavy. Výtečná domácí kuchyně. Cena za osobu a týden bude 3100,- Kč komplet (kromě vstupů na výletech). info : 603578108; sammyhej@gmail.com

5. — 9. 8.

Voda pro mladší mládež

Přeštice

Sjíždění řeky na kánoích.

10. — 16. 8.

Vztahy na úrovni? (Kurz pro dívky)

Hradiště u Nasavrk

Vedou farářky Drahomíra Dušková Havlíčková (FS ČCE Čáslav) a Martina Zuštinová (FS ČCE Klobouky u Brna. Zamyslíme se nad vztahy člověka, zpívat, modlit se, vyrábět šperky, procházet se... Cena kurzu: 1700 Kč Sourozenecká sleva: Od 2 a více sourozenců, za každého účastníka se odečítá 300 Kč z původní ceny. Částku si prosím odečtěte při platbě na účet. Prosím napište nám tuto informaci na mladez@e-cirkev.cz. Opět po roce otevíráme úspěšně další ročník Kurzu mladší mládeže, tentokrát pro dívky mezi cca 12–17 lety.

10. — 17. 8.

Rodinný pobyt (RP 4)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vede Tomáš Jun, farář ČCE v Ústí nad Labem.

10. — 17. 8.

Rodinný pobyt s dětmi s postižením (RPP 3)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vedou Jiří Bureš a Markéta Kůtková.

11. 8.

Parrésia 2019 (4/7)

Horní Dubenky

PIŽĎUCHOVÉ - divadlo Jediná pohádka Václava Havla jako specificky pojatá, nonverbální herecká akce v originálních kostýmech. Vypočítavost a neduhy – artistické kousky – neotřele upravená audio nahrávka Havlových slov - dětské pobrukování - energická hudba a hrdelní zpěvy.

16. — 22. 8.

Mládežnická dovolená

Morava

Dovolená pro mládež 55. přední hlídky Royal Rangers z Přeštic.

17. — 24. 8.

Rodinný pobyt se školními dětmi (RP 5)

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Vede David Nečil, farář ČCE v Českých Budějovicích.