Nejbližší události

Přehled dalších akcí můžete nalézt také na Přihlášky.srcce.cz s možností on-line přihlášení.

12. — 19. 8.

Rodinný pobyt

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Rodinný pobyt (RP V). Vede David Najbrt, ubytování v Malém táboře (chatky pro 6 a 4 lidi).

12. — 19. 8.

Pobyt pro prarodiče s vnoučaty

Horský domov Herlíkovice

Pobyt pro prarodiče s vnoučaty (RP VIII). Vede David Nečil.

19. 8.

Parrésia 2017 (5/7)

Horní Dubenky

ŽÁK Z RÁJE - Pouliční divadlo ... ... Kočovní herci zahrají středověkou frašku od Hanse Sachse - Režie Vítězslav Dvořák Hrají: Vítězslav Dvořák, Lukáš Scherer a Zuzana Bedřichová

19. — 26. 8.

Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Integrovaný pobyt pro rodiny s dětmi s postižením i bez, za asistence dobrovolníků (RPP IV). Vedou Daniel Heller a Jindřiška Seethalerová, ubytování ve Velkém táboře (chatky pro 4–5 lidí).

19. — 26. 8.

Pobyt pro prarodiče s vnoučaty

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Pobyt pro prarodiče s vnoučaty (RP VI). Vede Naděje Čejková, ubytování v Malém táboře (chatky pro 6 a 4 lidi).

19. — 26. 8.

Pobyt penzistů

Tábor J. A. Komenského, Běleč nad Orlicí

Pobyt penzistů (PP). Vede Pavel Prosek, ubytování ve dvojlůžkových a čtyřlůžkových pokojích na Hlavní budově.

20. 8.

Parrésia 2017 (6/7)

Horní Dubenky

STUDÁNKA PÁNĚ - Shromáždění na paměť zápasu o svobodu vyznání u Studánky Páně v lese pod Javořicí (autobusy zajištěny) ... ... Bohoslužba/ Miki Erdinger, farář ČCE ve Sněžném na Moravě a v Sázavě ... ... Přednáška/ Martin C. Putna, literární historik a kritik Pravda – ne postpravda! O novém kole nekončícího zápasu, o pokušeních současného křesťanstva, o ošidnosti pojmu „křesťanské hodnoty“ a ano, i o ďáblu.

20. 8.

Studánka Páně

Horní Dubenky - les pod Javořicí

shromáždění na paměť zápasu o svobodu vyznání u Studánky Páně v lese pod Javořicí (autobusy zajištěny) ... ... Bohoslužba/ Miki Erdinger, farář ČCE ve Sněžném na Moravě a v Sázavě ... ... Přednáška/ Martin C. Putna, literární historik a kritik Pravda – ne postpravda! O novém kole nekončícího zápasu, o pokušeních současného křesťanstva, o ošidnosti pojmu „křesťanské hodnoty“ a ano, i o ďáblu.

20. 8.

Letní bohoslužby na Zhořci

Zhořec u Bezdružic

Zveme na výjezdní nedělní bohoslužby do naší bývalé kazatelské stanice ve Zhořci u Bezdružic (č. p. 27). Objekt je rekonstruován a příležitostně využíván k rekreaci. http://ubytovani.evangnet.cz/ubytovani/poustevna-na-zhorci Sbírka je určena na realizaci vodního zdroje. - společné slavení večeře Páně - písně s doprovodem kytary - společné posezení u kávy

23. 8.

Skupinové prožitkové BUBNOHRANÍ na Jaboku

VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2

Co je to Bubnohraní Bubnohraní je dvouhodinové setkání pro 10 až 15 bubnohráčů, kteří se nebojí vstoupit do úžasného světa rytmů, souznění a tvořivosti. Bubnohraní není o technice bubnování ani opakování stále stejné skladby. Za pomoci jednoduchých rytmických cvičení vás Martin Řepa provede cestou, kterou sám prošel. Žádné předchozí zkušenosti s bubnováním nejsou nutné. Stačí vám jen pohodlné oblečení, otevřená mysl a odvaha zase si hrát. Vlastní bubny a chřestidla jsou vítána.

25. 8.

Parrésia 2017 (7/7)

Horní Dubenky

LOUČENÍ SE S LÉTEM… Otevřené setkání s grilováním na farním dvoře

1. — 3. 9.

Try and Play – evangelizace

Teplá

Informace u Jana Polinského.

2. 9.

Setkání učitelů nedělky

Horní Krupá

Setkání nejen pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi. Program: Ukázka jedné nedělky - Lucie Šormová, Evangelisté pro učitele - Tomáš Trusina, Inspirace, sdílení.

3. 9.

Varhanní koncert

Hranice u Aše

Informace u br. f. Pavla Kučery.

3. 9.

70 let výročí založení sboru v Černošíně

Černošín

70 let evangelíků v Černošíně – 70 Jahre Protestanten in Tschernoschin „V květnu 1947 byl synodní radou ustaven samostatný farní sbor v Černošíně s platností od 1. Září 1947.“ – in: Almanach k 70. výročí založení farního sboru J. A. Komenského 1947-2017 „Im Mai 1947 wurde von dem Synodalrat die selbständige Pfarrgemeinde Tschernoschin gegründet mit der Gültigkeit vom 1. September 1947.“ In Almanach zum 70. Jahrestag der Comenius-Gemeinde 1947-2017 Srdečně vás zveme připomenout si s námi počátky evangelictví v Černošíně, Lestkově a Zhořci. Wir laden Sie herzlich ein, sich gemeinsam mit uns an die Anfänge des Protestantismus in Tschernoschin, Leskau und Hurz zu erinnern. Váženým hostem při této příležitosti bude br. Synodní senior Daniel Ženatý. Der Ehrengast bei diesem Ereignis ist unser Bruder Synodalsenior Daniel Ženatý. K shlédnutí je výstava o emigraci do Slezského Pruska v 18. století. Zur Ansicht ist die Austellung über die Emigration nach Preußisch-Schlesien im 18. Jahrhundert. 10.00 bohoslužby s Večeří Páně 10:00 Gottesdienst mit Abendmahl. 11.30 pozdravy hostů 11:30 Gästebegrüßung 12.00 společný oběd a rozhovory v zahradě 12:00 Gemeinsames Mittagessen und Gespräche im Garten. 13.00 představení Almanachu 13:00 die Vorstellung des Almanachs. 13.30 vystoupení kapely Mana sboru Tři Sekery- 13:30 Die Kapelle „MANA“ aus der Gemeinde Dreihacken. 14.30 ke kávě promítání o reemigrantech v kraji 14:30 Zum Kaffe eine Filmvorführung zur Reemigration in der Tachauer Region. 15.30 zakončení 15:30 Ende der Veranstaltung. Tel. 775 32 27 29 - Telefon: (+420) 775 32 27 29 Adresa Husova 249, 349 58 Černošín – Die Adresse Husova 249. 34957 Černošín Tschechische Republik www.cernosin.evangnet.cz

3. — 7. 9.

Postgraduální kurz pro kazatele

Daňkovice

Tradiční daňkovický kurz s přednášejícími z ETF UK i odjinud povede Jan Keřkovský.

9. 9.

Odpoledne se záchrankou Royal Rangers

Chrást, farská zahrada

Zveme děti i dospělé na odpoledne se záchrannou službou Royal Rangers z Černošína. Těšit se můžete na lezecké techniky, překonávání překážek, lukostřelbu a nácviky první pomoci. Od 15 do 18 do hodin. Vstup volný!

9. 9.

Beseda s kazatelem na Bzí

Plzeň, Korandův sbor

Informace u M. Hamariho.

10. 9.

Bohoslužby na hoře Bzí

Hora Bzí u Blovic

Informace u M. Hamariho.