Nejbližší události (další můžete nalézt na Přihlášky.srcce.cz s možností on-line přihlášení)
22. — 23. 11.

Večer chval a deskoherní noc

Přeštice

Večer chval s navazující akcí pro mládež (od 12 let).

22. — 24. 11.

35. Sbormistrovský kurz v Sola gratia "Cantate"

Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem

Témata: Cantate – nová publikace sborových zpěvů (autor: Ladislav Moravetz, vyd. Kalich 2019) Vánoční rumunská vokální hudba a Jaromír Plíšek Srdečně zveme (nejen) evangelické sbormistry, nové zájemce o sbormistrovství, zpěváky, varhaníky, církevní hudebníky a teology na 35. sbormistrovský kurz, který proběhne v termínu 22. - 24. 11. 2019 v rekreačním středisku Sola gratia v Bystřici pod Hostýnem. „Cantate Domino canticum novum“, „zpívejte Hospodinu píseň novou“ – tento žalmový verš nás povzbuzuje nejen k nové tvorbě, ale také k obnově zpěvu v církvi. Sborový zpěv může být dnes atraktivní, neboť umožňuje lidem podílet se na vytváření souzvuků, na vzniku harmonie, jež umocňuje sílu, pravdivost a hloubku zpívaného textu. Je-li zakotven v církvi, naplňuje důležité kulturně-společenské a misijní poslání. Nová notová publikace „Cantate“ souvisí s přípravou nového Evangelického zpěvníku. Chce posloužit k prezentaci a šíření nových písní v jiném zpracování, než budou vytištěny ve zpěvníku a ve varhanním chorálníku, kde bude uveden většinou jednohlas a jednodušší doprovod. Některé písně jsou nahrané na CD Studně nepřevážená, Bloudili jsme na cestách, Když jsme u vod sedávali, Již nebe jde k nám (vyjde letos jako vánoční příloha časopisu Český bratr). Tato notová sbírka obsahuje také skladby, které nesouvisí s novým církevním zpěvníkem. Druhým tématem kurzu je vánoční rumunská vokální tvorba. Některé rumunské koledy přeložil do češtiny vedoucí tajemník ústředí ČCE Jaromír Plíšek, bývalý velvyslanec ČR v Rumunsku a Maďarsku, který bude hostem našeho kurzu. Na závěrečném koncertu 24. 11. 2019, který proběhne 13:30 hod. v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem, se představí nová sestava studentů Semináře církevní hudby Evangelické akademie. Zahájení kurzu bude pátek 22. 11. 2019 v 19:30 hod. v kapli Sola gratia. Poplatek za kompletní stravu (sobota plná penze, neděle polopenze) a ubytování (2 noci) činí 1.420 Kč / osoba. Tentokrát je možno si přiobjednat páteční večeři v ceně 100 Kč. Páteční večeře se bude podávat v 18:30 hod. Přihlášku formou jednoduchého mailu je možno poslat na adresu: moravetz@e-cirkev do 17. 11. 2019. Nelze se přihlásit jenom na část kurzu. V přihlášce je třeba uvést jméno a příjmení, věk, bydliště, případné přání o páteční večeři, preference vegetariánské či masité stravy a telefon. Odhlášení z kurzu je možné provést do 20. 11. 2019. Na podhostýnské sboropění se opět těší Ladislav Moravetz celocírkevní kantor Českobratrské církve evangelické

23. 11.

Rodinné sportovní odpoledne

Přeštice

Sportovní odpoledne pro celou rodinu.

25. 11.

Západočeská pastorální konference

Plzeň – Západní sbor

Informace u br. f. Martina T. Zikmunda

29. 11.

Adventní jarmark

Jihlava - fara ČCE

Prodejní výstava výrobků z chráněných dílem Diakonie Českobratrské církve evangelické -- nákupem podpoříte ty, kdo to potřebují (celý výtěžek prodeje vracíme střediskům. Můžete si koupit fair trade potraviny z Obchůdku jednoho světa (kávu, čaj, čokoládu, třtinový cukr, kakao atd.). Otevřeno v pátek 29. listopadu od 9 do 17 hodin.

1. 12.

Adventní koncert

Stříbro

Informace u s. f. Juliany R. Hamariové

6. — 7. 12.

Večer chval a akce pro mládež

Přeštice

Večer chval s návaznou akcí pro mládež do druhého dne.

8. 12.

Něco pro uši, pro oči i pro duši

Jihlava - fara ČCE

Poslední letošní setkání v rámci cyklu Něco pro uši, pro oči i pro duši má téma: "Když je vám blaze" (Jan Keřkovský), hraje VientoMarero duo (hudba 20. století v podání kytary a flétny)

8. 12.

Rodinné deskoherní odpoledne

Přeštice

Deskové hry pro celou rodinu.

8. 12.

Adventní zpívání

Sokolov

Informace u br. f. Pavla Knorka

24. 12.

Půlnoční

Sokolov

Informace u br. f. Pavla Knorka

24. 12.

Půlnoční

Kynšperk

Informace u br. Davida Brahy

20. — 21. 4. 2020

Bezpečný prostor a prevence

Praha, Diakonická akademie

Diakonická akademie, Belgická 374/22, Praha, 20.–21. 4. 2020Bezpečný prostor a prevence Pro koho: faráři, pastorační pracovníci, zaměstnanci Diakonie, dobrovolníci, sociální pracovníci a další profese, které se věnují práci s dětmi, mládeží, postiženými, ohroženými skupinami. Cíle programu: Cílem workshopu je zajistit, aby osoba, která pracuje s lidmi jakéhokoli věku, byla informována a schopna správně a citlivě řešit otázky ochrany, zachovala důstojnost jednotlivce a přispívala k budování bezpečného prostředí pro všechny. Výuka bude zahrnovat způsoby, jak vytvořit otevřený přístup, kterému všichni zúčastnění (pracovníci, uživatelé služeb, účastníci atd.) rozumí, jak vytvořit jasné postupy pro všechny, kdo se setkají s problémem týkající se zneužívání nebo špatného zacházení.Pro koho: faráři, pastorační pracovníci, zaměstnanci Diakonie, dobrovolníci, sociální pracovníci a další profese, které se věnují práci s dětmi, mládeží, postiženými, ohroženými skupinami. Lektoři workshopu: Craig John a Rev Tony Addy Hlaste se do 30. 11. 2019 viz odkaz níže Cena: 3750 Kč Požadována je alespoň pasivní znalost anglického jazyka, překladatel bude po domluvě zajištěn. Organizuje oddělení mládeže, oddělení výchovy a vzdělávaní ÚCK ČCE ve spolupráci s Diakonickou akademií a Interdiac.