Nejbližší události (další můžete nalézt na Přihlášky.srcce.cz s možností on-line přihlášení)
21. 1. — 30. 5.

Výstava obrazů Jiřiny Adamcové

Kostel Milíče z Kroměříže, Donovalská 2331/53, Praha - Chodov

Na třech různých místech, v kostele Milíče z Kroměříže (Praha – Chodov), v kostele u Jákobova žebříku (Praha – Kobylisy) a v Domově pro seniory Chodov (Praha – Chodov) probíhá výstava ŘEKA ČASU – OTISKY ČASU – ČAS NADĚJE, jubilejní výstava obrazů, kombinovaných technik, grafik a kreseb malířky a grafičky Jiřiny Adamcové, která je poctou k jejím devadesátým narozeninám. Výstava v kostele Milíče z Kroměříže je přístupná v neděli po bohoslužbách, v jiný termín po domluvě s farářem M. Šourkem.

17. — 22. 4.

Kurz 238 Duchovní cvičení

Kolín, Kolínský klášter

Individuálně vedená ignaciánská duchovní cvičení s volbou mezi třemi doprovázejícími: Ivana Noble (husitská farářka a teoložka), Gisela Heitz (sestra kongregace Sester sv. Josefa) a Petr Vacík (jezuita). Klasická forma exercicií založených na osobních meditacích biblických textů a na dalších cvičeních s každodenním rozhovorem či konzultací s jedním z doprovázejících. Denní bohoslužby předpokládají ekumenickou otevřenost. Cena kurzu je 2.950,- Kč. Hlaste se prosím přímo na stránkách kolínského kláštera viz odkaz níže.

22. — 25. 4.

Jak pozvat děti a mládež na cestu víry?

Tábor J. A. K., Běleč nad Orlicí

(Katechetický seminář s Ingrid de Zwart) Seminář bude využívat model akce/reflexe, který propojuje teorii s praxí. Nabídne některé důležité hermeneutické dovednosti, které použijete i v menších skupinách s dětmi a mladými lidmi ve věku od 5 do 18 let. Vychází z metod Everta Jonkera a Jerome Berrymanna. Seminář povede Dr. Ingrid de Zwart, farářka v holandském městě Deventer, která se specializuje na práci s mládeží a více než dvacet let učila náboženskou výchovu a katechezi na univerzitě v Amsterdamu, Utrechtu, Leidenu i v Teologickém semináři Holandské protestantské církve. Seminář bude probíhat v angličtině s překladem; připravuje Lenka Ridzoňová.

23. 4.

Pastorální konference

Mariánské Lázně

Informace u br. f. Petra Tomáška

26. 4.

Jak být svobodný v době nesvobody - Večer s hostem

Sbor ČCE u Klimenta, Praha 1 Klimentská 18, 3.patro

Naším dubnovým hostem bude historička Marta Holečková bude mluvit na téma: Jak být svobodný v době nesvobody - několik příkladů ze soudobých církevních dějin čtvrtek 26. dubna 2018, v 19 hodin, sál v Klimentské 18 (3.patro) Marta Edith Holečková (1979) vystudovala historii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, nyní zde dokončuje doktorské studium a současně pracuje v Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR na projektu Encyklopedie českého literárního samizdatu.

26. 4.

Přednáška z cyklu Osobnosti křesťanství

Přeštice

Název lekce: František a Dominik, návrat k srdci. Osobnosti: František z Assisi a Dominik de Guzmán. Obsah: Bláznovství i moudrost jako zbraň proti zlu. Informace u br. f. Jana Satkeho.

27. — 29. 4.

Zlatá stezka – pro mládež, outdoor

Západní Čechy

Informace u 15. přední hlídky Royal Rangers, Černošín

27. 4. — 1. 5.

Jarní brigáda

Herlíkovice

28. 4.

Přástky na faře

Horní Dubenky

Dubnové setkání na faře pro každého vyrábění-chtivého. Tentokrát se naučíme háčkovat - viz odkaz

28. 4. — 5. 5.

Život začíná v 99 aneb 100 let ČCE

Sola fide, Janské Lázně

Tradiční setkání v Janských Lázních, s tradičně nabitým programem. Téma: Sto let církve; přednášejí Miroslav Čejka, Alena Fendrychová, Martin Fendrych, Jaroslav Fér, Eva Fialová, Pavel Kašpar, Filip Susa, Ondřej Titěra. Vedení pobytu: Naděje Čejková. Pobyt bude zahájen v sobotu 28. dubna společnou večeří, ukončen bude v pátek 4. května po obědě. Cena za celý týdenní pobyt včetně stravy je 3 000 Kč.

29. 4.

Nebát se být slyšet

Horní Dubenky

Komunitní iniciativy, politika, neziskovky, sociální práce, soukromí vs. veřejná občanská odpovědnost - jak v naštvanosti nerezignovat, ale konat. ---- Moderovaná beseda s Ruth Šormovou – občansky a politicky aktivní ženou, sociální pracovnicí a speciální pedagožkou, ředitelkou Neziskovky roku (Portimo o.p.s.), Ženou regionu Vysočina. ---- Českobratrský evangelický sbor vás zve na sborový den: 9,00 bohoslužby, 10,30 beseda s hostem, 12,00 společný oběd

29. 4.

Posvícení v Podhradí

Podhradí u Aše

Informace u br. f. Pavla Kučery

1. 5.

Keep Smiling Gospel z Orlové

Jihlava - kostel ČCE

Vystoupení souboru z Orlové (www.keep-smiling.cz), zhlédneme je společně s návštěvníky z partnerského sboru v Almelo

4. 5.

Kruh česko-německého porozumění

Kraslice

Informace u s. f. Corduly Winzer-Chamrádové

8. 5.

Skautský běh pro hospic

Černošín

Informace u s. f. Juliany Rampich-Hamariové

11. — 13. 5.

Výprava pro děti

Přeštice

Informace u br. Vladimíra Přenosila

12. 5.

Férová snídaně

Horní Dubenky

piknik na oslavu světového dne pro fair trade - na podporu lokálních a fairtradových pěstitelů - více v odkaze

13. 5.

Něco pro uši, pro oči i pro duši

Jihlava - fara ČCE

Host: písničkářka Jana Šteflíčková (studio Ypsilon), téma: "Spolehnout se -- ale co to dá práce!" (Jan Keřkovský)

17. 5.

Přednáška z cyklu Osobnosti křesťanství

Přeštice

Název lekce: Tomáš a John, vrchol i závrať. Osobnosti: Tomáš Akvinský a John Viklef. Obsah: Příběh, který mluví navzdory výškám a pádům. Informace u br. f. Jana Satkeho.