Co dělámeVzděláváníHudba

Nový evangelický zpěvník bude brzo na světě

Sdílet na Facebooku

Přípravy nového zpěvníku nejen pro společný bohoslužebný zpěv vrcholí. Všechny písně i další informace najdete na novém webu www.evangelickyzpevnik.cz

Církev společně zpívá a provozuje hudbu i v 21. století. Máme inspirativní písňové bohatství mnoha epoch, hledáme však také nové a aktuální způsoby duchovního hudebního vyjadřování. Proto vzniká nový evangelický zpěvník. Praktický i hezký průvodce nejen pro společný bohoslužebný zpěv.

Kromě starých i nových písní tu najdete krátké modlitby, malé liturgie pro nejrůznější situace z běžného života nebo biblické oddíly upravené k recitaci pro situace, kdy není možné zpívat.

Přáním těch, kdo u společného díla stojí, je, aby nový zpěvník nepatřil jen do kostelních lavic či regálů, ale také do batohu, na noční stolek či do mobilu nebo tabletu. Aby byl místem, kterým si rádi listujeme, kam se rádi vracíme, které potěší i nakopne, povzbudí, posílí i rozezní – jinak návštěvu u lůžka nemocného, jinak malou partu mládeže na vodě, jinak nabitý kostel při bohoslužbách, jinak zase tiché osobní přemýšlení a rozjímání.

Nový zpěvník vyjde přibližně za dva roky. Ale spousta práce už je hotová. Abyste už teď mohli ochutnávat, připravili jsme pro vás nový web www.evangelickyzpevnik.cz, kde najdete (ještě ne úplně finální) verze všech písní i odpovědi na mnohé otázky, které s novým zpěvníkem souvisejí. A když se k nám přidáte na Facebooku (fb.com/evangelickyzpevnik), můžete třeba sledovat postupné představování nových písniček.

25. 8. 2018, 18:23