Co dělámeMédiaTiskové zprávy

Lži o táboře v Letech

Sdílet na Facebooku

Českobratrská církev evangelická se připojuje k institucím žádajícím omluvu předsedy SPD Tomia Okamury za lživé výroky o koncentračním táboře v Letech.

Lživé výroky předsedy SPD Tomia Okamury o koncentračním táboře v Letech pobouřily i nás. Zazněly 27. ledna 2018 v rozhovoru s Danielou Drtinovou pro DVTV. Synodní rada se proto připojila k Židovské obci v Praze a Muzeu romské kultury, které ve svém vyjádření z 29. ledna 2018 vyzývá Tomia Okamuru k veřejné omluvě obětem nacisty iniciované perzekuce a genocidy za pošlapávání jejich památky. Stejně tak vyzývá k omluvě historikům a dalším odborníkům, kteří se tímto tématem zabývají, za lživé překrucování informací o táboře v Letech u Písku.

 

O nás:

Českobratrská církev evangelická (ČCE) je druhou největší církví v ČR. Za základ víry a života považuje Bibli. Navazuje na tradici české reformace, husitské hnutí i Jednotu bratrskou. Vznikla v roce 1918 spojením dvou evangelických církví povolených tolerančním patentem roku 1781. Nejvyšším správním orgánem je šestičlenná synodní rada složená z duchovních i laiků. K farářské službě pověřuje ČCE muže i ženy. Vedle bohoslužebného života farních sborů, náboženské výchovy a církevního školství se zaměřuje na služby sociální péče a duchovenskou činnost v nemocnicích, armádě, nápravných zařízeních či uprchlických táborech.

 

Kontakt:

Jana Vondrová (mluvčí ČCE): 734 170 486, vondrova@e-cirkev.cz

7. 2. 2018, 17:00