Aktuality

ZRUŠENO: Setkání křesťanů proběhne ve Štýrském Hradci

Sdílet na Facebooku

Zveme vás na setkání křesťanů ve Štýrském Hradci. Koná se od 3. do 5. července 2020 a přihlašování již bylo spuštěno.

Velký sjezd několika tisíc účastníků z Německa, Polska, Česka, Slovenska, Maďarska, Rakouska a případně dalších zemí proběhne od 3. do 5. července 2020 v rakouském Štýrském Hradci. Přihlašujte se prostřednictvím webové stránky face2face2020.at.

Zvány jsou všechny generace, speciální program připravuje mládež a programová nabídka pamatuje také na dětské účastníky. V rámci setkání probíhají biblické práce, diskuzní pořady, workshopy, koncerty, výstavy, divadelní představení, sportovní turnaje, prohlídky města a další pořady. Vrcholem setkání jsou společné bohoslužby, na kterých se podílí účastníci ze všech zemí a jejichž záměrem je společná oslava Boha a jeho díla na naší Zemi.

Cílem setkání je, aby se křesťané různých církví vzájemně povzbudili ve víře v Ježíše Krista, naplňuje obsahem naše sousedství a vede k prohlubování vztahů našich zemí ve vědomí křesťanské vzájemnosti. Setkání křesťanů chce nejen podpořit duchovní spolupráci, ale také zodpovědnost církví a jednotlivých křesťanů za věci veřejné. Osvědčilo se jako příležitost ke sdílení a výměně zkušeností s lidmi z podobných tradic či kulturních kontextů, jako místo setkání a společného slavení. Poskytuje prostor k rozhovoru a k lepšímu vzájemnému poznávání.

Setkání křesťanů střední a východní Evropy ve Štýrském Hradci je jedenáctým pokračováním setkání tří, čtyř a nyní šesti národů, která se v minulosti konala v řadě míst střední Evropy.

10. 1. 2020, 18:58