Výtvarná soutěž k Modlitbě za domov 2021

15. července 2021

Tradiční výtvarná soutěžní přehlídka v rámci akce Modlitba za domov otvírá svůj další ročník pro zájemce z řad jednotlivců i žáků mateřských a základních škol.

Výtvarná soutěž k Modlitbě za domov 2021
15. července 2021 - Výtvarná soutěž k Modlitbě za domov 2021

Modlitba za domov probíhá vždy ve státní svátek 28. října při příležitosti oslav Dne vzniku našeho samostatného státu. Jedenáct členských církví Ekumenické rady církví každý rok spojuje své síly k tomu, abychom důstojně a s vděčností oslavili nabytou svobodu a pomodlili se za požehnání a ochranu pro naši zemi. Součástí akce je bohatý duchovní a kulturní doprovodný program, vyvrcholením je přímý televizní přenos České televize.

Tradiční součástí je již od počátků i výtvarná soutěž, vyhlašovaná pro jednotlivce i žáky mateřských a základních škol. Vedle zajímavých cen je odměnou pro děti i vystavení nejlepších děl a umístění výběru obrázků do přímého přenosu České televize.

Lze tvořit obrázky či koláže a další výtvarná díla, a to včetně těch multimediálních. Výtvory by se vždy měly vztahovat k ústřednímu tématu, kterým je pro letošek biblický citát „Já jsem s vámi“.

Multimediální klipy se pak mohou objevit ve vysílání Modlitby za domov a na internetu. Klip může být hraný, animovaný (či kombinovaný) a neměl by výrazně přesáhnout 1 minutu. Odkaz na vytvořený multimediální klip zasílejte na ralfmost@gmail.com (předmět: klip MZD).

Uzávěrka pro zasílání děl je nejpozději 1. října 2021.Více informací naleznete v přiložených materiálech a konkrétní program akce pak na stránkách www.modlitbazadomov.cz.