Aktuality

Vlajky na Husově domě připomněly Mezinárodní den Romů

Sdílet na Facebooku

V pondělí 8. dubna se budova ústředí Českobratrské církve evangelické symbolicky oblékla do svátečního, když ji ozdobily dvě romské vlajky.

Akce upozornila na Mezinárodní den Romů. Dvě romské vlajky visely v centru města celý den. Při jejich symbolickém vyvěšení se farář pro humanitární aktivity, menšiny a lidi sociálně vyloučené Mikuláš Vymětal pomodlil modlitbu Páně v romštině. 

Českobratrská církev evangelická se dlouhodobě věnuje tématu menšin a utlačovaných a snaží se upozorňovat na nezdravé předsudky ve společnosti. Proto jsme k oslavě Mezinárodního dne Romů zvolili kromě vyvěšení vlajek také netradiční formu společné oslavy: na oficiálním facebookovém profilu vyzýváme své fanoušky, aby pozitivními komentáři a lajkováním slušných příspěvků pomohli zlepšit atmosféru v jedné konkrétní internetové diskusi.

Strhla se pod reportáží České televize o víkendovém romském festivalu. Debatu zaplevelilo mnoho útoků, xenofobie a zloby. Budeme rádi, když slušnými komentáři a podporou neútočných příspěvků spolu s námi pomůžete veřejný prostor kultivovat. Máme naději, že zazní i slušný a neagresivní hlas a že vzájemná úcta a pochopení jsou tím nejlepším způsobem oslavy. 

Diskusi najdete zde.

8. 4. 2019, 17:02