Aktuality

Ukliďme Česko. Letos podruhé, už 15. září

Sdílet na Facebooku

Podzimní termín dobrovolnické akce Ukliďme svět - ukliďme Česko se blíží. Účastníci se sejdou v sobotu 15. září, aby ulehčili životnímu prostředí o desítky tun odpadků a černých skládek.

Zapojí se obce, spolky, školy, firmy i jednotlivci. Potřeba je pouze nadšení a chuť do smysluplného díla. Vše ostatní už poradí organizátoři: jak koordinovat skupinu a jak o věci komunikovat nebo jak zajistit odvoz sesbíraných odpadků… Navíc dodají nezbytné pevné pytle.

Akce se koná opakovaně. Během letošního jarního termínu koordinátoři zaregistrovali více než 113 tisíc dobrovolníků, kteří při 2 655 úklízecích akcích nasbírali bezmála 1 900 tun odpadů. Podzimní vlna počty ještě navýší. Prozatím počet ohlášených úklidů atakuje hranici 3 300.

Podle organizátorů se jedná o největší dobrovolnickou akci v dějinách lidstva, která během 24 hodin sdružuje miliony dobrovolníků ze 150 zemí světa. Zapojit se můžete i vy. Lze se přidat k již ohlášeným úklidům, případně zorganizovat a zaregistrovat svůj vlastní místní úklid.

Více informací naleznete na www.uklidmecesko.cz nebo www.facebook.com/UklidmeCesko

10. 9. 2018, 18:15