Aktuality

Tříkrálová sbírka

Sdílet na Facebooku

I v roce 2017 pořádá Charita ČR Tříkrálovou sbírku. Do ulic se na začátku nového roku vydali koledníci, aby u prahů domácností, na chodnících či náměstích předali poselství o narození Božího syna. Lidem přejí šťastný nový rok, zpívají koledy a prosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR. Výtěžek sbírky bude tradičně určen na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokáží, a to kvůli stáří, nemoci, hendikepu či sociální situaci.

Tříkrálové koledníky je možné na rozličných místech České republiky potkat v rozmezí od 1. do 15. ledna 2017. Většina celkového výtěžku sbírky zůstanou v regionu, kde byly vykoledovány. Desetina výnosu pomůže v zahraničí.

Sbírku provází řada doprovodných akcí. Průvod se třemi králi na velbloudech bude k vidění 6. ledna v Praze, od kostela sv. Tomáše se vydá přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde zazní Rybova Česká mše vánoční. Koňmo projedou tři králové například Pardubicemi, Poličkou a Přeloučí. Na Moravě tradičně v Uherském Hradišti. V Olomouci přijedou tři králové na Horní náměstí.


Tříkrálový koncert

Tradiční součástí sbírky je také Tříkrálový koncert, jehož jubilejní desátý ročník se uskuteční v neděli 8. ledna 2017 od 18 hodin a v přímém přenosu jej uvede Česká televize na programu ČT 1. Koncert moderují Martina Kociánová a Jan Čenský. Vystoupí Věra Martinová, Václav Neckář, Spirituál Kvintet nebo Boni Pueri. Při koncertu zazní například i reportáže s ohlédnutími za osudy klientů, kterým „tříkrálové“ peníze v minulosti pomohly nebo dosud pomáhají stát na vlastních nohou a žít důstojný život.

1. 2. 2017, 13:43