Aktuality

Stavíme školu – společný projekt s Prahou 7 na 99 let

Sdílet na Facebooku

Začátek společné cesty stvrdili svými podpisy synodní senior Daniel Ženatý a synodní kurátor Vladimír Zikmund se starostou Městské části Praha 7 Janem Čižinským.

Rychle se rozvíjející pražská čtvrť s dynamickým vedením nabídla zřizovateli oblíbené základní školy Evangelické akademie – Bratrské školy v Praze Holešovicích – možnost postavit budovu se zázemím na velmi lukrativním pozemku nedaleko místa, kde již dlouho naše škola působí v pronajaté budově vlastněné městskou částí.

S blížícím se koncem nájemního vztahu a potřebou dalších míst v základních školách na území Prahy 7 se zástupci vedení radnice a vedení Českobratrské církve evangelické rozhodli připravit projekt stavby budovy, ve které by sídlila Bratrská škola rozšířená o velmi žádaný druhý stupeň, který zatím pro nedostatek místa nemohla otevřít.

Zároveň církev postaví budovu tělocvičny a jídelny pro Bratrskou školu i školu městskou, která se nastěhuje do budovy uvolněné po ukončení současné nájemní smlouvy. Žáci obou škol by také využívali možnosti pohybu na pozemku školní zahrady.

Několik měsíců vyjednávaná Smlouva o právu stavby na 99 let znamená první velký krok k nové budově. Studie již vzniká pod vedením ing. arch. Hany Seho. Studie s rozvahou nákladů stavby bude předložena k jednání nadcházejícímu synodu na jaře 2018.

15. 2. 2018, 10:53