Stanovisko k zamýšlenému obnovení Mariánského sloupu

Obnova Mariánského sloupu na pražském staroměstském náměstí je v odpovědnosti městského obvodu Praha 1. Jako církev jsme připraveni, jednotlivě i v rámci Ekumenické rady církví, jednat s těmi, kterých se rozhodování o obnově sloupu týká.

Obnova Mariánského sloupu na pražském staroměstském náměstí je v odpovědnosti městského obvodu Praha 1. Jako církev jsme připraveni, jednotlivě i v rámci Ekumenické rady církví, jednat s těmi, kterých se rozhodování o obnově sloupu týká.

Synodní rada souhlasí se stanoviskem předchozí synodní rady z roku 2012.

Uvědomujeme si ovšem, že v souvislosti změn, které jsou u nás i ve světě vyvolávány strachem a nenávistí, má každé odpuštění a vzájemné smíření nesmírný význam. Nechceme zůstat uzavřeni v bolesti z ran minulosti. Chceme jít cestou, kterou Kristus svou obětí otevřel, a po níž nás vede.

Proto v této fázi hledání podporujeme vznik skupiny odborníků delegovaných jak Českou biskupskou konferenci, tak Ekumenickou radou církví, která bude jednat o problematice náboženských sporů 17. století. Výsledky bádání se mohou stát pomocí pro další hledání, jak se vyrovnat se společnou minulostí.

Synodní rada ČCE, 27. února 2017, Praha

27. 2. 2017, 13:39