Shromáždění na podporu čínských křesťanů

Modlitba za pronásledované čínské křesťany a shromáždění na podporu práv menšin v Číně se uskuteční v pátek 16. března v 18 hodin u památníku obětem komunismu v Praze pod Petřínem.

Cílem akce je upozornit na případ čínských křesťanů, kterým byla nedávno zamítnuta žádost o azyl a připomenout situaci dalších etnických a náboženských menšin v Čínské lidové republice. Sejdeme se ke krátké modlitbě/zamyšlení, promluví zástupci různých církví a náboženství, bude možnost zapálit svíčku za oběti perzekucí v Číně a získat informace o aktuální situaci čínských žadatelů o azyl.

Zúčastní se

– Mikuláš Vymětal (farář Českobratrské církve evangelické pro menšiny)

– Pavel Pokorný (člen synodní rady Českobratrské církve evangelické)

– Alena Fendrychová (Diakonie Českobratrské církve evangelické)

– Zuzana Schreiberová (židovská komunita)

– Ondřej Adamík (muslimská komunita)

– Jiří Chlebníček (hnutí Falun Gong)

– a další

Podporu čínským křesťanům, kteří nedostali v České republice azyl, vyjádřila synodní rada Českobratrské církve evangelické, Ekumenická rada církví v ČR i Česká biskupská konference.

13. 3. 2018, 16:03