Sbírka na pomoc Haiti

8. prosince 2016
Sbírka na pomoc Haiti
8. prosince 2016 - Sbírka na pomoc Haiti

Před dvěma týdny zasáhl Haiti hurikán Matthew. Zničil 90 % jižní části ostrova, nejméně 900 lidí bylo zabito a humanitární pracovníci odhadují, že už 1,4 miliony dětí a dospělých potřebují akutní pomoc. Diakonie ČCE proto vyhlásila sbírku na pomoc Haiti, ke které se připojila i synodní rada Českobratrské církve evangelické a uvolnila pro tento účel 300 000 korun.

Haiti je jedna z nejchudších zemí na světě a stále se zcela nevzpamatovala ze zemětřesení z roku 2010, které zabilo tisíce lidí a po kterém následovala epidemie cholery. Prosíme o pomoc a solidaritu sbory i jednotlivce, aby v rámci svých možností sbírku také podpořili.

Více informací o sbírce ZDE.

Foto: REUTERS/Andres Martinez Casares