Reakce na útok ve Vídni

Informace o útoku námi hluboce otřásá a vyjadřujeme solidaritu se všemi oběťmi a jejich rodinami. Připojujeme se svými modlitbami za rodiny obětí i zraněných.

Máme naději, že Kristova láska a moc proměňuje lidská srdce a koná i tam, kde člověk rozsévá zlo a nenávist.

Sounáležitost a solidaritu s rakouským lidem vyjádřila synodní rada ČCE biskupovi Evangelické cirkve a.v. v Rakousku:

Vážený pane biskupe, milí bratři a sestry,

s velkým znepokojením a starostí sledujeme zprávy o teroristických útocích ve Vídni. V době krize a nejistoty způsobené pandemií v celém světě považujeme toto rozdmýchávání nenávisti a násilí za obzvlášť odsouzeníhodné.

Modlíme se za Rakousko, prosíme o útěchu pro pozůstalé, o uzdravení zraněných a dar pokoje pro všechny, které tyto strašlivé události zasáhly. Prosíme Boha, aby tito postižení měli sílu vstát a jít dál s novou nadějí na smíření. Terorismus není náboženství, nýbrž radikální nástroj k zastrašování a dosažení pochybných cílů.

Vyjadřujeme sounáležitost a solidaritu s rakouským lidem i vaší církví a vyprošujeme Vám Boží ochranu a pokoj.

Za synodní radu ČCE
Daniel Ženatý