Aktuality

Promítání filmu Moje století a diskuse s režisérkou

Sdílet na Facebooku

Srdečně zveme do evangelického kostela U Martina ve zdi, kde v úterý 4. června od 19.30 hodin proběhne projekce filmu Moje století a následná diskuse s režisérkou Theodorou Remundovou.

Zveme vás na promítání dokumentárního filmu Moje století, který měl premiéru v listopadu 2018. Dále je postupně promítán v regionech, na speciálních místech a objeví se i v České televizi. Film přibližuje prožité století naší země skrze mozaiku osudů a osobních vzpomínek našich stoletých spoluobčanů.

Na promítání bude tentokrát přítomna paní režisérka Theodora Remundová a moc se těší na diskusi s diváky. Film se postupně promítá v kinech, ve školách, klubech seniorů, komunitních centrech a všude zaznamenává milé divácké ohlasy.

Oficiální popis filmu:

Film Moje století je mozaikou příběhů ze století naší republiky ve vzpomínkách stoletých obyvatel od vzniku Československa až k jejich/její současnosti. „Malé“ osudy protagonistů z většiny regionů naší země prostupují archivními obrazy zásadních historických událostí. Dokument je dobrodružným pátráním po naší národní identitě. Po tom, kdo jsme byli a kdo jsme. Sledujeme subjektivní svědectví žijících 25 stoletých lidí v historii naší republiky. Zásadní momenty jejich osobních příběhů sledujeme v souvislosti se společenskými proměnami od první republiky přes 2. světovou válku, 50. léta, rok 1968 a normalizaci až k sametové revoluci. Některým společenské proměny zásadně změnily směřování osudu, jiní se přizpůsobili. Výsledná mozaika zdůrazňuje individuální prožitky, postoje, názory, reflektuje proměnu času a dojímá v dotecích s dobou dávno minulou skrze bezmála zázrak žijícího stoletého člověka.

3. 6. 2019, 10:26