Aktuality

Projekt učí skupinové práci s Biblí

Sdílet na Facebooku

Biblická dílna představila o víkendu 23.-24. listopadu v Poděbradech různé přístupy k práci s Biblí ve skupině. Seminář určený především mládeži nechává příběhy promlouvat tak trochu jiným způsobem...

Práce s biblickými postavičkami, podporovaná meditace před obrazy, bibliolog, výklad textu v určitém specifickém prostoru, kontrastní čtení, práce s videem, animací nebo písní... to vše mohli zažít účastníci dalšího workshopu z cyklu VENITE, tentokrát na téma jak kreativně ve skupinách pracovat s biblickými texty. 

O vedení jednotlivých bloků se postarali lektoři Marie Jüptner Medková, Rut Kučerová, Michal Šourek a Tomáš Trusina.

Byla to akce pro všechny, kteří se děsí, kdy na ně zase připadne povinnost udělat biblickou úvahu nebo pro ty, kteří chtějí zažít, jak se najednou otevírá Bible a taky jejich životy, jak je to napínavé a osvobozující. 

Setkání se neslo v duchu sdílení nápadů, tipů a praktických postupů. "Je to taková ochutnávka. Příští rok bychom chtěli uspořádat vícedenní soustředění, při kterém si účastníci jednotlivé metody zkusí i sami vést, nejen zažívat," přiblížil plány koordinátor a farář Pavel Jun. 

28. 11. 2018, 16:14