Aktuality

Přijměte pozvání na Noc kostelů 2019

Sdílet na Facebooku

Až se 24. května v 18.00 rozezní zvony chrámů, kostelů, kaplí a modliteben, nezůstávejte doma. Vydejte se vstříc Noci kostelů. Chystají se kulturní programy, koncerty i komentované prohlídky.

Během letošního jedenáctého ročníku se pro veřejnost otevře na 1500 církevních objektů. Mezi nimi více než stovka kostelů a modliteben Českobratrské církve evangelické. 

Sbory a farnosti připravují rozmanité programy. Na oficiálním webu akce je jich prozatím registrováno na 5,5 tisíce. Jedná se o koncerty, divadelní vystoupení, aktivity pro děti, komentované prohlídky, meditace a ztišení… Na mnoha místech se chystá zpřístupnění krypt nebo technických zázemí církevních staveb, kam se jinak běžně návštěvník nedostane. Všechny programy jsou otevřené, vstupné se neplatí.

Noc kostelů k nám přišla z Rakouska a rychle si získala oblibu u široké veřejnosti. Výjimečná atmosféra podvečerních a nočních kostelů láká různé generace a je příležitostí nahlédnout do budov, kolem kterých třeba celý život chodíme, ale nikdy jsme se nepodívali dovnitř.

V pátek 24. května se chrámy rozzáří nocí a budou zvát k návštěvě, rozhovorům, setkávání, rozjímání… nechte se pozvat. 

Oficiální webové stránky události: www.nockostelu.cz.

7. 5. 2019, 16:53