Aktuality

Právě vyšlo nové číslo časopisu Český bratr

Sdílet na Facebooku

O statečnosti a odolnosti v době mimořádného stavu i o běžném překonávání vlastní pohodlnosti během všedních dnů. Květnové číslo evangelického časopisu Český bratr přináší téma "Odolnost, statečnost".

Když jsme loni na podzim vymýšleli cyklus témat pro Českého bratra 2020, vůbec nás nenapadlo, že téma odolnost a statečnost, naplánované do květnového čísla, se bude tak dobře hodit. O nějakém koronaviru nebylo vidu ani slechu.

A teď už druhý měsíc žijeme v jiném režimu i životním rytmu. Po prvotním vykolejení nastal jakýsi poklidný, smířený čas. Ono to jde. S rouškami na ulici, s nákupy jednou týdně a schůzemi konferenčním propojením přes internet. Mnoho lidí slouží druhým – šijí a rozdávají roušky, nakupují starším lidem. Obdiv zaslouží zdravotníci, pečovatelé v sociálních službách a další pracovníci v takzvané první linii. U nich je statečnost a odolnost při práci v ochranných oděvech přímo hmatatelná. To vidíme i na naší titulní stránce.

Jsme hrdí na studenty Evangelické akademie, kteří pomáhají, kde to je nejvíce třeba. Spousta farářů se vrhla do práce přes mediální prostor, někteří se pomocí telefonu pastoračně sblížili s členy sboru, další zorganizovali roznášení vytištěných materiálů do domácností. Církev je odolná i statečná a vždycky najde cesty, jak dostat naději mezi lidi. A nejen to. V čase tísně najde prostor i pro vtipy, jak vidíme na straně 5.

Nevíme, jak dlouho se budeme ještě s nepříjemnými omezeními potýkat. Možná dlouho. Přesto ale doufáme, že ze všeho vyjdeme s co nejmenší újmou. Vždyť křesťanská naděje, zakotvená ve vzkříšení Krista, nás vytahuje z beznaděje, z obav o budoucnost i chmur osamění. I smrt je v ní přemožena. Nechť vás tato naděje vybaví statečností i odolností pro příští dny.

Trochu deštivější jaro a inspirativní čtení přeje všem

šéfredaktorka časopisu Daniela Ženatá

Nabídněte časopis ke čtení i svým známým a přátelům - v čase mimořádných opatření jej nabízíme volně k dispozici.

Bohatý archiv starších čísel včetně nahraných článků k poslechu naleznete také na www.ceskybratr.cz.

Květnové číslo si stáhněte ve formátu PDF níže na stránce, případně jím rovnou listujte a čtěte zde (doporučujeme režim čtení na celou obrazovku, který aktivujete kliknutím uprostřed náhledu): 

15. 5. 2020, 17:18