Aktuality

Pozvánka na sbormistrovský kurz

Sdílet na Facebooku

Už 32. sbormistrovský kurz se uskuteční druhý březnový víkend v Bystřici pod Hostýnem.

Ke 100. výročí vzniku Českobratrské církve evangelické se váže snormistrovský kurz, který se uskuteční 9. – 11. března v rekreačním středisku Sola Gratia v Bystřici pod Hostýnem.

 

Program kurzu:

Prezentace a nácvik zpěvů z nové notové publikace Jubilate (vyd. Kalich), obsahující skladby a úpravy písní současných autorů: Alena Jelínková, Jaroslav Krček, Ladislav Moravetz, Jiří Pavlica, Peter Planyavsky a Jiří Schneider. Tato publikace vychází k letošnímu 100. výročí naší církve. Dílny povedou lektoři kurzu: Alena Jelínková, Jiří Schneider, Jiří Pavlica a Ladislav Moravetz.

Pobožnosti se zpěvy z nového Evangelického zpěvníku. Při nedělních bohoslužbách bude kázat Pavel Hanych.

Příprava programu a vystoupení na koncertu v neděli 11. 3. 2018 ve 13:30 hod. v kostele sv. Jiljí v Bystřici pod Hostýnem, kde budou také účinkovat studenti a absolventi Semináře církevní hudby Evangelické akademie a Evangelický chór Zlín. Vybrané skladby budou kromě lektorů kurzu dirigovat studenti SCHEA: Klára Hanychová, Vít Henych, Jan Sypták a Jitka Voglová.

 

Poplatek za stravu a ubytování činí 1420 korun (ubytování v hlavní budově) nebo 1360 korun (ubytování v chaloupce). Přihlásit se lze do 4. března celocírkevnímu kantorovi Ladislavu Moravetzovi na moravetz@e-cirkev.cz. V přihlášce je třeba uvést jméno a příjmení, věk, bydliště, případné přání vegetariánské či masité stravy, telefon. Odhlášení z kurzu je možné provést do 5. března.

30. 1. 2018, 9:54