Pozvání k postní sbírce 2019: Návrat domů

Se začínajícím postním obdobím Diakonie Českobratrské církve evangelické vyhlašuje tradiční postní sbírku. Tentokrát se ji rozhodla věnovat uprchlickým rodinám, které se chtějí vrátit domů.

„Válečný konflikt v Sýrii se postupně uklidňuje. Spolu s tím roste naděje uprchlíků na návrat domů. Cesta zpět je však velmi komplikovaná. V Sýrii stále není bezpečno. Města a vesnice jsou zničené. Lidé obtížně hledají obživu. Syrské rodiny jsou přitom po letech na útěku vyčerpané – fyzicky, psychicky i finančně. Jejich situace je naléhavá,“ vysvětlují organizátoři sbírky, na co konkrétně se hodlají v letošním roce zaměřit.

Peníze by měly pomoci například v Libanonu, Jordánsku i v samotné válkou zdecimované Sýrii. Nakoupí se za ně potravinová i materiální pomoc. Přikrývky, topení a další základní potřeby pro rodiny uprchlíků, kterým se v těchto dnech otevírá nová naděje na návrat domů.

Postní sbírka probíhá nejen ve sborech Českobratrské církve evangelické a loni vynesla rekordních 670 337 Kč.

Letošní dvanáctý ročník trvá opět celé postní období, tedy od 6. března do Velikonoc. Veškeré informace naleznete na webu postnisbirka.diakonie.cz.

Ve videopozvánce zve k podpoře sbírky synodní senior ČCE Daniel Ženatý. Nechme se pozvat. Z bezpečí vlastních domovů, pro možnost návratu těch, kteří své „doma“ ztratili a touží jej znovu nalézt.

6. 3. 2019, 21:37