Aktuality

Pozvání k postní sbírce 2019: Návrat domů

Sdílet na Facebooku

Se začínajícím postním obdobím Diakonie Českobratrské církve evangelické vyhlašuje tradiční postní sbírku. Tentokrát se ji rozhodla věnovat uprchlickým rodinám, které se chtějí vrátit domů.

„Válečný konflikt v Sýrii se postupně uklidňuje. Spolu s tím roste naděje uprchlíků na návrat domů. Cesta zpět je však velmi komplikovaná. V Sýrii stále není bezpečno. Města a vesnice jsou zničené. Lidé obtížně hledají obživu. Syrské rodiny jsou přitom po letech na útěku vyčerpané – fyzicky, psychicky i finančně. Jejich situace je naléhavá,“ vysvětlují organizátoři sbírky, na co konkrétně se hodlají v letošním roce zaměřit.

Peníze by měly pomoci například v Libanonu, Jordánsku i v samotné válkou zdecimované Sýrii. Nakoupí se za ně potravinová i materiální pomoc. Přikrývky, topení a další základní potřeby pro rodiny uprchlíků, kterým se v těchto dnech otevírá nová naděje na návrat domů.

Postní sbírka probíhá nejen ve sborech Českobratrské církve evangelické a loni vynesla rekordních 670 337 Kč. 

Letošní dvanáctý ročník trvá opět celé postní období, tedy od 6. března do Velikonoc. Veškeré informace naleznete na webu postnisbirka.diakonie.cz.

Ve videopozvánce zve k podpoře sbírky synodní senior ČCE Daniel Ženatý. Nechme se pozvat. Z bezpečí vlastních domovů, pro možnost návratu těch, kteří své „doma“ ztratili a touží jej znovu nalézt. 

6. 3. 2019, 21:37