Pozdravy a vděčnost. Daniel Ženatý se setkal s prezidentem Steinmeierem

Při slavnostní recepci, kterou ve čtvrtek 26. srpna 2021 pořádalo Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, se synodní senior Daniel Ženatý setkal s německým prezidentem Frankem-Walterem Steinmeierem.

Jménem Českobratrské církve evangelické jej pozdravil. Právě s německými partnerskými církvemi nás pojí dlouhodobá spolupráce a přetrvává vděčnost za dílo, které se daří na obou stranách hranice i díky mnoha dlouholetým a neformálním přátelstvím.

Během rozhovoru oba aktéři vzpomněli na domovský sbor Franka-Waltera Steinmeiera, kde Daniel Ženatý před lety sloužil. Prezident Steinmeier prozradil, že Českobratrskou církev evangelickou dobře zná. I on už v minulosti navštívil její sbory.

Setkání se uskutečnilo u příležitosti oficiální třídenní státní návštěvy německého prezidenta v České republice.

27. 8. 2021, 17:11