Aktuality

Pečovatel/ka roku 2018: dvě ocenění pro Diakonii ČCE

Sdílet na Facebooku

Během slavnostního shromáždění na Novoměstské radnici v Praze byly 21. listopadu předány Národní ceny sociálních služeb – pečovatel/ka roku 2018.

Vlídným slovem ceremoniál provázely patronka Národní ceny Hana Maciuchová a herečka Táňa Fischerová. Cílem ocenění je podpořit ty, jejichž významným každodenním úkolem je pečovat a pomáhat potřebným.

„V současné době, kdy bojujeme zejména o navyšování platů pečovatelek a pečovatelů, nelze hovořit o jejich práci jako o zaměstnání, ale hlavně o jejich poslání, jejich obětavosti a odhodlání. To je ta vyšší přidaná hodnota pomoci bližním, která tyto pracovníky stále ještě drží v sociálních službách. Je pak naší nezbytnou a milou povinností upozornit na ty nejlepší z nich a vzdát jim hold a úctu právě v Národní ceně sociálních služeb – Pečovatelce roku,“ uvádí na oficiálním webu akce prezident Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Jiří Horecký.

Nominace na pečovatele nebo pečovatelku roku mohou podávat každoročně sami uživatelé sociálních služeb, jejich příbuzní a blízcí. Své kolegy mohou na cenu navrhnout i spolupracovníci nebo vedoucí zažízení, které sociální služby poskytují. „Všechny pečovatelky a všichni pečovatelé jsou pracovníky ‚v první linii‘. To znamená, že tito pracovníci jsou nositeli přímé pomoci konkrétním lidem,“ doplňuje ředitel Diakonie ČCE Jan Soběslavský.

 

Mezi šesti oceněnými si tituly Pečovatelů roku 2018 odnesli právě také dva pracovníci Diakonie Českobratrské církve evangelické. Letošními laureáty jsou:

  • kategorie „Pracovník v pobytových službách“ – pan Viktor Polák (Domov Barbora Kutná Hora)
  • kategorie „Pracovník v terénních službách“ – paní Helena Novoveská (Diecézní charita Brno)
  • kategorie „Pracovník v ambulantních službách“ – paní Dagmar Brhelová (Městská správa sociálních služeb v Mostě)
  • kategorie „Sociální pracovník“ – paní Helena Hingarová (Diakonie Litoměřice)
  • kategorie „Manažer sociálních služeb“ – pan Karel Novák (Diakonie Rolnička Soběslav)
  • Cenu veřejnosti získala veřejným hlasováním paní Dana Stloukalová z Diecézní charity Brno

Zdroj: tisková zpráva APSS ČR a Diakonie ČCE

23. 11. 2018, 21:05