Aktuality

Obcování svatých

Sdílet na Facebooku

Kdo je svatý a co dělá, když obcuje? Prosincové vydání časopisu Český bratr se zabývá tématem společenství a účasti na Božím díle. Číslo je ke čtení i k poslechu na webových stránkách ceskybratr.cz.

Asi první nás napadne svatý za dědinou nebo na mostě. Prostě nějaká socha svatého, přímluvce, který ochrání nás nenapravitelné hříšníky před tváří Boží a trochu to za nás vyžehlí. Možná nám vytane na mysli svatoušek – někdo, kdo je tak hodný, až je to podezřelé, nebo se jen jako svatoušek tváří.

Svatí jsme ale v biblickém pojetí my všichni. Svatost není záležitost několika specialistů na mravní a náboženský život, ale týká se všech podílníků díla Božího. Svatí milovaní – oslovuje apoštol Pavel adresáty svých listů – a platí to i pro nás.

„Co je vám svaté?“ ptali jsme se v otázce na tělo. V Tématu se zabýváme pestrým světem evangelikálních křesťanů nebo tím, jak ČCE může růst. O „spolku za milion“ se rozpovídal student evangelické teologie Benjamin Roll. Ohlížíme se také za stým výročím této školy a v rozhovoru se Tomáš Lavický setkává s předním českým hudebním publicistou Jiřím Černým.

Inspirativní čtení naleznete tradičně na www.ceskybratr.cz.

16. 1. 2020, 16:39