Aktuality

O životě evangelíků v době Charty 77

Sdílet na Facebooku

O životě v komunisty ovládaném Československu, okolnostech vzniku Charty 77 a životě v evangelické církvi mluvil farář, disident a mluvčí Charty 77 Miloš Rejchrt na konci října v Knihovně Václava Havla v Praze.

O životě v komunisty ovládaném Československu, okolnostech vzniku Charty 77, důsledcích jejího podpisu a situaci evangelické církve v tehdejší době hovořil farář, disident a mluvčí Charty 77 Miloš Rejchrt v úterý 31. října v Knihovně Václava Havla v Praze. Moderované besedy se zúčastnilo asi 150 lidí, což přesahovalo kapacitu sálu.

Miloš Rejchrt zmínil život církve i postoje jejího vedení a členů v době po roce 1968 a po roce 1977. Dodal také, že na Chartě bylo 24 podpisů lidí, kteří doplnili informaci o tom, že jsou evangelickými duchovními nebo studenty evangelické teologie, z nichž několik se stalo také mluvčími Charty.

Prezentována byla i publikace Cesta církve – VIII. díl, který přináší dokumenty o podílu věřících na chartistickém hnutí a změnách, které nakonec vedly k přerodu společnosti a nenásilné sametové revoluci v roce 1989.

1. 11. 2017, 20:18