Aktuality

Možnost sledovat slavnostní shromáždění v Obecním domě online

Sdílet na Facebooku

Slavnostní shromáždění ke 100. výročí založení církve nabídneme i prostřednictvím internetového přenosu. Dění v Obecním domě bude možné sledovat 16. prosince od 15.30 hodin.

Máme radost a jsme vděční za rok oslav, který jsme společně mohli prožít. Ve shromážěních, bohoslužbách, při promítání filmů v Knihovně Václava Havla, nad četnými publikacemi, při koncertech, v rozhovorech, modlitbách… Vše vyvrcholilo v Pardubicích, kde se setkali zástupci sborů ze všech koutů republiky. Mladí, starší, z blízka i daleka – přátelé, rodiny, dávní známí i náhodní kolemjdoucí… Přetrvává vděčnost, že jsme se jako společenství mohli sejít u Kristova prostřeného stolu, slavit bohoslužby, diskutovat, potkávat se, radovat se…

Závěrem roku se sluší poděkovat všem, kteří přijali povolání jako faráři a kurátoři sborů ČCE. Symbolicky tak učiníme v pražském Obecním domě, tedy na místě, kde před sto lety generální sněm rozhodl o spojení českých sborů dvou evangelických církví do jedné jediné – Českobratrské církve evangelické. Zváni jsou i partneři a partnerky farářů/farářek a kurátorů/kurátorek, protože právě oni jsou často těmi trpělivými, kteří tiše pomáhají nést svým blízkým břemeno služby a odpovědnosti.

Těch, kteří by podobné poděkování zasloužili také, jsou tisíce. Učitelé nedění školy, vedoucí mládeže, sborové sestry a bratři, kaplani, pracovníci Diakonie, patorační pracovníci, hospodáři… zkrátka vy všichni, kteří svým životem a službou pomáháte svědčit o evangeliu a staráte se o to, co nám bylo (nejen před sto lety) svěřeno do péče (viz také aktuální prohlášení synodní rady).

Omezená kapacita sálu v Obecním domě nám takové shromáždění neumožní. Proto vás zveme alespoň formou videopřenosu ke „vzdálené“ účasti na tomto setkání. Videopřenos naleznete na oficiálním YouTube kanálu Českobratrské církve evangelické. Začíná v 15.30 hodin a skončí krátce po 18. hodině.

Z důvodů licenčních ujednání s FOK Praha nemůžeme do přenosu zahrnout závěrečný bod programu: Symfonii č. 9 e moll – Dvořákovu „Novosvětskou“ (právě v podání FOK Praha).

13. 12. 2018, 19:49