Aktuality

Modlitba za domov 2020: vyhlášení výtvarné soutěže

Sdílet na Facebooku

Tradiční součástí ekumenické Modlitby za domov je také výtvarná soutěž pro jednotlivce a žáky mateřských a základních škol. Letošní uzávěrky pro zasílání děl jsou 1. září a 1. října.

Srdečně zveme k účasti vás, vašich žáků či vašich dětí na tradiční výtvarné soutěžní přehlídce v rámci 14. ročníku akce Modlitba za domov, jež probíhá vždy ve státní svátek 28. října při příležitosti oslav Dne vzniku samostatného státu.

Řada z vás se do soutěžní přehlídky opakovaně zapojuje, pro ty z vás, kteří se s touto akcí setkáváte poprvé, připojujeme stručné shrnutí: jedenáct členských církví Ekumenické rady církví každý rok spojuje své síly k tomu, aby důstojně a s vděčností oslavili nabytou svobodu a modlili se za požehnání a ochranu pro naši zemi. Součástí akce je bohatý duchovní a kulturní doprovodný program, který vyvrcholí přímým televizním přenosem České televize.

Tradiční součástí je již od počátků i výtvarná soutěž, vyhlašovaná pro jednotlivce i žáky mateřských a základních škol. Vedle zajímavých cen je odměnou i vystavení nejlepších děl a umístění výběru obrázků do přímého přenosu České televize.

Můžete tvořit i multimediálně a pomoci dětem natočit na letošní vyhlášené téma klip, který se pak může objevit ve vysílání Modlitby za domov a na internetu. Klip může být hraný, animovaný (či kombinovaný) a neměl by výrazně přesáhnout 1 minutu. Odkaz na vytvořený multimediální klip prosím zasílejte na ralfmost@gmail.com předmět: klip MZD.

Letošním tématem je „Žít ve společném domě“. Uzávěrky pro zasílání děl jsou letos ve dvou kolech: 1. září (uzávěrka prázdninového kola pro díla vzešlá například z letních táborů nebo z červnové distanční výuky) a 1. října 2020 (uzávěrka pro ostatní výtvory)Více informací naleznete v přiložených materiálech a konkrétní program akce pak na stránkách www.modlitbazadomov.czV případě zájmu další dotazy rád zodpoví organizátor výtvarné soutěže Ralf Mošt prostřednictvím e-mailu ralfmost@gmail.com.

29. 7. 2020, 11:54