Aktuality

Modlitba za domov 2019: výtvarná soutěž pro děti a mládež

Sdílet na Facebooku

"Patříme k sobě", tak zní téma letošní soutěže vyhlášené u příležitosti tradiční ekumenické Modlitby za domov. Malby, obrázky, multimediální klipy či jiná výtvarná díla je možno posílat do úterý 1. října.

Cílem přehlídky je shromáždit a ocenit tvořivé úsilí dětí, mládeže, rodin, školních i jiných skupin – jako oslavu krásy života a vyjádření vděčnosti za to, co je nám drahé a vzácné.

Vybrané oceněné obrázky budou tradičně prezentovány v přímém televizním přenosu České televize ve sváteční den 28. října. Účastnit se mohou děti a mládež všech věkových kategorií, již tradičně je vítána i účast žáků speciálních škol. Pro úspěšné účastníky soutěže jsou připraveny i zajímavé ceny.

Tvořit můžete libovolnými barevnými materiály a technikami na papír, karton nebo lepenku ve formátech A4 až A3. Letos se navíc lze připojit i multimediálně a natočit hraný, animovaný (či kombinovaný) videoklip. Neměl by výrazně přesáhnout 1 minutu a zaujme-li porotu, také se objeví ve vysílání Modlitby za domov nebo na internetu. Odkaz na vytvořený multimediální klip zasílejte na ralfmost@gmail.com předmět: klip MZD.

Příspěvky posílejte nejpozději do úterý 1. října 2019 na adresu Ekumenické rady církví v ČR (Donská 5, 101 00 Praha 10). Podrobnější pokyny jsou k dispozici v přiložených materiálech. 

Více informací a program 13. ročníku Modlitby za domov, která se letos koná ve sboru Českobratrské církve evangelické v Praze u Klimenta, naleznete na stránkách www.modlitbazadomov.cz

17. 9. 2019, 11:41