Mládež se setká na sjezdu v Táboře

2. září 2021

“Nepřátel se nelekejme, na množství nehleďme” hlásá název letošního sjezdu a vyzývá mládežníky ze všech koutů republiky, aby se o víkendu od 24. do 26. září 2021 dostavili do Tábora.

Mládež se setká na sjezdu v Táboře
2. září 2021 - Mládež se setká na sjezdu v Táboře

Táborský Hotel Palcát se pomalu ale jistě chystá na nápor nezvyklých návštěvníků. Oblek, pracovní kufřík nebo objednávky těch největších delikates se však konat nebudou. Místo toho se do foyer nahrnou mladí lidé s batohy, kteří se přijeli setkat se svými kamarády z daleka.

Kromě setkání je pro sjezd typický i program. Ten je každoročně pestrý! Od přednášek a workshopů, přes divadla a koncerty až po závěrečné bohoslužby. Hlavní sjezdovou přednášku letos obstará vztahový terapeut Pavel Rataj, který bude hovořit o lásce a partnerství jako cestě k sebepoznání. Další přednášky povedou především teologové: Pavel Hošek, Petr Sláma či František Štěch.

Sjezd však není jen pro intelektuály a teologické nadšence. Proto se letos organizátoři rozhodli dát větší důraz na kulturní a doprovodný program. Účastníci se tak mohou těšit na večerní koncerty kapel Terne Čhave a Oops, ale i na vážnou hudbu v podání Dana Juna a Ondřeje Jiskry. Zábavné vstupy zajistí také “slammer” Anatol Svahilec, či farářské duo Jaroslav Pechar a Mikuláš Vymětal se svým loutkovým divadlem Jeroným Pražský.

Doprovodný program nabídne vyzkoušené klasiky jako jsou P.U.B. (Posezení U Bublin), čajovna, kavárna pražského SOMu, procházka městem, sportování nebo fair-trade obchůdek. Ale i novinky v podobě swapu („burzy“) oblečení, únikové hry a fotokoutku.

Důležitou součástí sjezdu je samozřejmě duchovní vyžití. Vrcholem události jsou nedělní bohoslužby, které bývají krásným zakončením celé akce. V průběhu sjezdu nás však čekají různá ztišení, ranní chvály, večerní Taizé modlitby, Prostor ticha a novinka Duchovní lavička. Jedná se o možnost spojit se s farářem na telefonu a domluvit si s ním v průběhu víkendu schůzku. K dispozici budou farářka Marta Židková a farář Jeník Lavický.

Veškeré informace a detailní anotace jednotlivých programů naleznete na webových stránkách www.sjezd2021.cz a na Facebookové události.

Ale hlavně se na sjezd nezapomeňte do 9. 9. 2021 přihlásit na tomto odkazu!

Tak na viděnou v Táboře.
(Ne)přátel se nelekejme, na množství nehleďme!

Text: Kryštof Sojka
Foto: František Plzák (Sjezd mládeže 2019 v Novém Městě na Moravě; zdroj: https://asdfasdfasdf.rajce.idnes.cz/Sjezd_2019/1412015566)