Aktuality

Manželé Chamrádovi obdrželi cenu Stavitelé mostů

Sdílet na Facebooku

Za prohlubování česko-německého porozumění převzali v pondělí 1. dubna prestižní ocenění Brückenbauer/Stavitel mostů v bavorském Schönsee manželé Cordula Winzer-Chamrádová a Petr Chamrád.

Chamrádovi se poznali v Praze, kde byla Cordula na ročním studijním pobytu. V roce 1993 se vzali, své dvě děti vychovávali dvojjazyčně a žili v jihočeském Písku. V roce 2001 přesídlili do bavorského Selbu a nakonec do Hohenbergu, kde Cordula působila jako farářka. Petr vypomáhal v evangelickém sboru v Chebu a staral se o lázeňské hosty západočeských lázní v rámci projektu česko-německé spolupráce. K organizaci partnerství obcí, dvojjazyčné bohoslužby, česko-německé církevní dny pro děti nebo programy na téma česko-německých dějin využívají Chamrádovi své kontakty a dvojjazyčnost, aby umožnili lidem setkávání. V současné době žijí v Řezně a pokračují ve své životní úloze zaměřené na česko-německé porozumění a smíření.

Slavnostního předání ceny se zúčastnil také synodní senior Českobratrské církve evangelické Daniel Ženatý a náměstek seniora Západočeského seniorátu Jan Satke, kteří manželům Chamrádovým poděkovali za jejich celoživotní nasměrování jménem evangelické církve.

2. 4. 2019, 19:23