Aktuality

Letošní sjezd mládeže v online podobě

Sdílet na Facebooku

Letošní sjezd mládeže na Vsetíně byl sice kvůli aktuálním epidemiologickým opatřením zrušen, ale jeho zkrácenou variantu se podařilo připravit v online podobě.

Během "sjezdového víkendu" jsme vám ve formě podcastu nebo předtočeného videa zprostředkovali některé z přednášek, které se pro sjezd připravovaly. V pondělí jste se mohli virtuálně připojit ke "sjezdové bohoslužbě", k diskusi s Jakubem Ortem a k (pod)večerní pobožnosti.

Součástí sjezdové bohoslužby bývá i sbírka. Ani letos tomu nebylo jinak, i když jsme se pohybovali jen v online prostoru. Přispět jste mohli na webu Diakonie a během sjezdové bigbítové bohoslužby i prostřednictvím QR platby.

Vaše příspěvky pomohou dětem, jejichž situace se zhoršila kvůli uzavření škol nebo výpadku příjmů rodičů. Výtěžek ze sbírky poputuje na podporu doučování a školní pomůcky pro děti z rodin v nouzi na Vsetíně, na kroužky dětí z azylového domu v Ostravě, příměstský tábor a víkendový pobyt dětí z Mostecka, ale i na speciální terapie a osobní asistenci pro děti s postižením v Uherském Hradišti, Praze a Ostravě. Sbírka bude otevřena do 30. září (12.00). Děkujeme.

 

Přednáška: Jan Keřkovský – Konec dětství, začátek dospělosti (sobota 26.9.2020)

 

Ecirkev · Jan Keřkovský: Konec dětství, začátek dospělosti

 

Přednáška: Vítek Škop – Smysluplnost designu (neděle 27.9.2020)

Sjezdová "bigbítová" bohoslužba (pondělí 28.9.2020)

Bohoslužbu najdete zde (klikněte na obrázek):

Diskuse s Jakubem Ortem na téma "Doba postfaktická" (pondělí 28.9.2020)

Závěrečná pobožnost Vaška Jelínka (pondělí 28.9.2020)

22. 9. 2020, 13:54