Aktuality

Krkonošská pouť (15.-22. srpna)

Sdílet na Facebooku

Spolek evangelické mládeže (SEM) Přátelé Herlíkovic zve na Krkonošskou pouť po stopách Karla Hynka Máchy. Trasu z Mělníka do Herlíkovic plánují ujít za týden. Připojit se lze i na část cesty.

Letní pohodovou pouť chystá spolek Přátelé Herlíkovic. Účastníci zdolají 150 kilometrů dlouhou cestu krajinou Kokořínska a Máchova kraje, přes Český ráj a Drábské světničky až do samého srdce Krkonoš. Trasa je vhodná i pro rodiny s dětmi, spát se bude na farách, v kempech i pod otevřeným nebem. Harmonogram je plánován tak, aby bylo možné využít "dopingu" v podobě vlakových spojů.

"Po cestě bude i několik měst a vlakových nádraží, kde bude možné se připojit a ujít třeba jen kus cesty. Počítáme i s nocováním pod širákem nebo ve vlastních stanech. Začátek pouti je stanoven na sobotu 15.8. Sejdeme se na Mělníku na vlakovém nádraží kolem 10h a půjdeme asi týden, podle sil účastníků," zvou pořadatelé na letní putování.

Na cestu se můžete vydat na lehko. Noclehy "pod širákem" se chystají dva a v blízkosti bude vždy místo, kam se lze schovat před deštěm. Je tedy možné vyrazit jen se spacákem, karimatkou a celtou. 

Výprava je pojata také jako částečná náhrada za tradiční česko-německý pobyt, který letos nevyšel kvůli mimořádným opatřením spojeným s pandemií koronaviru. "Pouť do Krkonoš můžeme nabídnout i jako alternativní akci s duchovním přesahem na cestě do místa, kam čeští evangelíci 'putují' již od konce druhé světové války," doplňují organizátoři. Součástí programu budou ranní a večerní modlitby a čtení žalmů, o nedělích také bohoslužby: nejprve v přírodě s výhledem na kokořínské lesy, na závěr pak v horském secesním kostelíku v Herlíkovicích.

Další podrobnosti a itinerář najdete na Evangnetu nebo na stránkách SEM Přátelé Herlíkovic.

Foto: SEM Přátelé Herlíkovic/Jan Kirschner

10. 8. 2020, 21:09