Aktuality

Krabice od bot je v plném proudu. Darovat lze i online

Sdílet na Facebooku

Sedmým ročníkem pokračuje osvědčený předvánoční projekt Diakonie ČCE. Do 9. prosince můžete doručit dárky na sběrná místa nebo využít možnosti darovat virtuální "Krabici online".

Děti věnují dárky dětem. To je základní myšlenka akce při níž děti spolu s rodiči pomohou připravit dárky pro své vrstevníky z chudších rodin. Obvykle věnují třeba část svých hraček nebo věci společně nakoupí. Následně je vloží do krabice od bot a donesou na jedno z desítek sběrných míst po celé republice. Odtud také pochází název projektu „krabice od bot“. Dárky se poté doručují do předem domluvených dětských a azylových domovů, krizových center, nízkoprahových klubů a podobných institucí.

Zapojit se můžete oficiálně až do 9. prosince, ale většinu dárků se podařilo sehnat během několika málo dnů a sběrná místa tím naplnila své kapacity a hlásí stop-stav. „Chybí nám krabice pro chlapce ve věku 11-17 let. Prosíme, pokud ještě nemáte krabici nachystanou, připravte ji pro kluky,“ apelují organizátoři z Diakonie ČCE. Sběrná místa naleznete zde. Vždy si přitom telefonicky předem ověřte, zda místo ještě přijímá dárky. 

Bez ohledu na kapacity a otevírací doby jednotlivých stanovišť můžete letos věnovat také „krabici online“. Tedy poukázat obnos, za který následně Diakonie nakoupí potřebné dárky. Takové, jaké by se do běžných krabic nevešly. Školní a výtvarné potřeby, hračky, oblečení nebo knížky či sportovní náčiní. Ale třeba i prolézačky nebo dětské vybavení pokojů. To vše pro malé obyvatele azylových domů, kteří jinak na vánoční obdarování často čekají marně.

V loňském ročníku se podařilo díky „krabici online“ vybrat 210 tisíc Kč. Bezezbytku putovaly do azylových domů Diakonie ČCE pro maminky s dětmi. Kromě toho loňský ročník zaznamenal na 23 tisíc klasických krabic od bot. Tedy 23 000 obdarovaných dětí po celé ČR.

Svůj virtuální dárek dětem z azylových domů můžete poslat na stránkách Diakonie v sekci Krabice online

Více o projektu se dočtete na www.krabiceodbot.cz nebo na Facebookové stránce Krabice od bot.

5. 12. 2018, 20:48