Aktuality

Krabice od bot 2017

Sdílet na Facebooku

Tradiční předvánoční akce potěší děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Sběr probíhá od 13. listopadu do 8. prosince.

Již pošesté se koná předvánoční akce, která má za cíl potěšit děti z chudších rodin v České republice. Radost těmto dětem udělají zase děti, jimž dospělí pomohou připravit jejich dárkovou krabici od bot. Tu společně naplní dětskými dárky k Vánocům. Dárek dostane některé z dětí z chudých rodin. Sběr probíhá od 13. listopadu do 8. prosince.

Prázdnou krabici od bot naplní děti dárky podle vlastního uvážení a doporučení dospělých. V úvahu vstupuje samozřejmě věk a pohlaví dítěte (sbíráme pro děti od 0 do 17 let), tyto údaje je třeba vyznačit na krabici zvenku a štítek dobře připevnit. Až krabici s dětmi zabalíte, donesete ji na některé ze sběrných míst.

Ze sběrných míst pak před Vánocemi organizátoři zajistí převoz krabic do předem vytipovaných míst, kde místní instituce, uspořádají vhodný způsob jejich předání. Někde půjde přímo o tzv. sociálně vyloučené lokality, jinde bude distribuce mířit k chudším rodinám, které žijí mezi ostatními. Někde je přiměřené uspořádat vánoční večírek v kostele či ve společných prostorách, klubech, místech setkávání.

Loni se zapojilo 47 sběrných míst, kam lidé donesli 9 923 dárků, které putovaly do 120 lokalit v celé republice. Více informací na www.krabiceodbot.cz.

2. 11. 2017, 10:13