Aktuality

Konference „Martin Luther pro dnešek“

Sdílet na Facebooku

Reformátorovi Martinu Lutherovi a jeho odkazu pro současnost se bude věnovat česko-německá konference „Martin Luther pro dnešek“ v Senátu Parlamentu ČR.

Kdo byl Martin Luther a jak se jeho odkaz projevuje v současném světě? Tomu se bude věnovat česko-německá konference „Martin Luther pro dnešek“. Uskuteční se v pátek 20. října od 9 hodin v Hlavním sále Valdštejnského paláce v Praze.

Vystoupí například vedoucí katedry církevních dějin ETF UK Martin Wernisch s přednáškou Martin Luther a české země nebo Albrecht Beutel z katedry církevních dějin ETF univerzity v Münsteru. Mluvit bude o obrazu a významu reformátora pro dnešek. Na programu je také prezentace nových publikací k 500. výročí evropské reformace nebo panelová diskuze.

Konferenci pořádá předseda Senátu Parlamentu ČR a Českobratrská církev evangelická za podpory evangelické, husitské i katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy, Ekumenické rady církví v ČR a Slezské církve evangelické a. v.

Pozvánka a program v příloze. Zájemci nechť se do 16. října přihlásí Janě Vondrové na vondrova@e-cirkev.cz a vyčkají na potvrzení.

 

11. 10. 2017, 15:24