Aktuality

Jak se daří krajanům na Ukrajině?

Sdílet na Facebooku

Za krajanskými evangelickými sbory na Ukrajině se druhý březnový víkend vydali členové synodní rady. Tamní české vesnice založili na začátku 20. století potomci pobělohorských exulantů a Českobratrská církev evangelická s jejich obyvateli udržuje velmi úzký vztah.

Za krajanskými evangelickými sbory na Ukrajině se druhý březnový víkend vydali členové synodní rady. Tamní české vesnice založili na začátku 20. století potomci pobělohorských exulantů a Českobratrská církev evangelická s jejich obyvateli udržuje velmi úzký vztah.

Synodní rada navštívila Bohemku, Veselynivku a Pervomajsk, aby zjistili, jak tam lidé žijí, jak vnímají dění ve svých obcích i na Ukrajině, probrali, jak funguje vzájemná spolupráce a kam by se dala posunout. Děti z tamních vesnic jezdí každý rok do České republiky na tábory pořádané Českobratrskou církví evangelickou, z Česka na Ukrajinu zase jezdí v létě dobrovolníci učit češtinu. Rozhovor s farním sborem se věnoval také možnosti vyslat do Bohemky v roce 2018 na půl roku faráře Michaela Erdingera.

Synodní rada se raduje ze společenství sester a bratří v tamních sborech a děkuje všem, kdo společenství těchto sborů tvoří a pečují o ně, velmi si váží jejich služby. Doporučuje také, aby život sborů v Bohemce a Veselynivce byl otevřen všem bez ohledu na jejich národnost.

27. 3. 2017, 9:43