Aktuality

Filipka – škola příběhem, přivítala první žáky

Sdílet na Facebooku

Dveře dětem z první až čtvrté třídy dnes otevřela sedmá škola Evangelické akademie. Jmenuje se Filipka – škola příběhem a sídlí v Brně na Filipínského ulici.

Slavnostního zahájení na školním dvoře se zúčastnili děti, rodiče, přátelé školy, partnerský sbor Českobratrské církve evangelické v Brně-Husovicích i představitelé vedení evangelické církve.

Po dvou letech příprav a mnohých nejistot se vysněné stalo skutečností. Žáci nastoupili, učitelky a asistentky jsou připraveny, školní budova svítí čistotou, třídy a celé zázemí školy zaujímá barevnou výzdobou. Z kázání Daniela Ženatého, synodního seniora ČCE, zněla vděčnost a také důraz na potřebu pravdy a svobody pro společný život ve škole i mimo ni. Zazněly přímluvné modlitby i požehnání celému dílu. Po úvodních bohoslužbách pro děti i dospělé se žáci seznámili se svými třídami a učitelkami a první školní den završili divadelním představením Divadla Líšeň „Spoutaný trávou“. 

„Zítra už slavnostního ducha nahradí opravdové učení, napínavé a dobrodružné jako objevitelská plavba. Na ní bude potřeba nejen otevřená hlava, ale také společný duch a chuť táhnout všichni za jeden provaz,“ řekla na závěr slavnosti ředitelka nové školy Ruth Konvalinková. Tak ať se daří!

Filipka nabízí alternativní vzdělávací program pro žáky prvního stupně. V každé třídě budou děti dvojího věku, starší budou pomáhat mladším. Až se škola naplní, povedou každou třídu dvě učitelky a případně asistentka. Počítá se s dětmi s handicapem či se slabším sociálním zázemím. Postupem let se škola rozroste až na devítiletku. Jeden den v týdnu bude vyhrazen výuce venku, což určitě potěší ty děti, které v předškolním věku navštěvovaly lesní školky.

Zřizovatel Filipky je Českobratrská církev evangelická. Více na www.skolafilipka.cz.

2. 9. 2019, 20:55