Evropské setkání mladých v Rize

8. prosince 2016
Evropské setkání mladých v Rize
8. prosince 2016 - Evropské setkání mladých v Rize

Tisíce mladých lidí z celého světa se zúčastní pětidenního setkání pořádaného ekumenickou komunitou Taizé, tentokrát v hlavním městě Lotyšsa Rize v termínu 28. prosince 2016 až 1. ledna 2017. Před dvěma lety se toto Evropské setkání mladých konalo v Praze a mnozí jej mají stále v živé paměti.

Na pět dnů se do Rigy sjedou tisíce účastníků z celého světa, aby se spojili v modlitbě a zakusili prostou radost společenství. I přes všechny problémy, které Evropa zažívá, by setkání v Rize chtělo být znamením naděje v různosti. Přítomnost mnoha mladých lidí z Východu i Západu, z různých křesťanských tradic, bude silným podnětem pro všechny, kdo chtějí budovat otevřenou a přístupnou Evropu.

Více informací na http://mladez.evangnet.cz/2016/11/na-silvestra-do-rigy/