Do Prahy zamířil kamion, který připomíná evropskou reformaci

8. prosince 2016

Na začátku listopadu vyrazil ze Ženevy reformační kamion, který bude brázdit Evropu. Zastaví na 67 místech v 19 zemích a v květnu 2017 ukončí svou cestu ve Wittenbergu. V Praze bude 21. a 22. listopadu jeho jediná zastávka v České republice. Cílem projektu Reformace na cestě je zdůraznit, že reformace není jen německým tématem a nevyčerpává se Martinem Lutherem (od jehož sepsání 95 tezí uplyne příští rok 500 let).

Do Prahy dorazí kamion z Vídně a bude parkovat na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem od večera 21. listopadu (pondělí) do odpoledne následujícího dne. Po celou dobu bude možné zhlédnout uvnitř krátké filmy ze všech míst jeho cesty, včetně tříminutového filmu o Praze a české reformaci, Janu Husovi či Jeronýmu Pražském.

Doprovodný program:

Pondělí 21. listopadu

18:00 Slavnostní přivítání kamionu, rozhovor s Janem Husem a se zástupci církví

Kamion otevřen 18:00 – 20:00

Úterý 22. listopadu

9:00 – 15:30 program pro školy Reformace všemi smysly

10:00 Pobožnost

15:30 „Stopy české reformace ve výtvarném umění“ – přednáška historičky umění Mileny Bartlové

16:30 beseda s Margot Käßmann, vyslankyní Rady Evangelické církve v Německu

17:45 závěrečné požehnání

Kamion otevřen 9:00 – 18:00

Akci pořádá Evangelická církev v Německu a Českobratrská církev evangelická. Více informací o projektu.