Do Prahy zamíří kamion, který připomene evropskou reformaci

Od začátku listopadu 2016 do května 2017 bude Evropu brázdit reformační kamion. Zastaví na 68 místech v 19 zemích. Začne v Ženevě a skončí ve Wittenbergu. V Praze bude 21. a 22. listopadu a je to jeho jediná zastávka v ČR. Cílem projektu Reformace na cestě je zdůraznit, že reformace není jen německým tématem a nevyčerpává se Martinem Lutherem (od jehož sepsání 95 tezí uplyne příští rok 500 let).

Program spojený s pražskou zastávkou připravuje Českobratrská církev evangelická ve spolupráci s Ekumenickou radou církví v ČR. Kamion bude parkovat na náměstí Jana Palacha před Rudolfinem od večera 21. listopadu do odpoledne následujícího dne. V kamionu budeme promítat například krátké filmy ze všech míst jeho cesty, včetně filmu o Praze a české reformaci.

V blízkosti kamionu bude stát stan, v němž bude připraven další program (Přednášky, diskuze, koncerty atd.) a občerstvení. Podrobnosti se včas objeví na těchto stránkách.

1. 2. 2017, 14:28