Aktuality

Do kostela na kole 2020

Sdílet na Facebooku

Třináctý ročník tradiční osvětové akce se blíží. Do kostela na kole můžete vyrazit v sobotu 19. nebo v neděli 20. září.

Ale samozřejmě nejen v tento den. Smyslem je totiž omezit individuální automobilovou dopravu a připomenout výhody a možnosti jízdy na kole.

Poradní odbor pro otázky životního prostředí při Synodní radě ČCE, Ekologická sekce ČKA a Česká křesťanská enviromentální síť vyhlásily podzimní termín této akce na neděli 20.září 2020 (a sobotu 19.září 2020).

Ekumenická iniciativa propaguje cyklistickou dopravu, která je, stejně jako pěší chůze, šetrná k životnímu prostředí a ve srovnání s automobilovou dopravou nepoměrně levnější, zdravější a na kratší vzdálenosti dokonce statisticky rychlejší. „Strmý nárůst automobilové dopravy v posledních letech se nevyhnul ani církevnímu prostředí. V neděli jsou kostely doslova obleženy auty. Jejich majitelé si však často ani neuvědomují, jak hodně jejich, jistě velmi praktický, pomocník škodí životnímu prostředí,“ upozorňují pořadatelé na webu www.dokostelanakole.cz/ 

Pokud 20. či 19. září plánujete jet do kostela na kole, můžete se zaregistrovat a veřejně tak vyjádřit podporu této akci. „Uvítáme, pokud nám zašlete fotografie zachycující průběh akce, každý fotograf může vyhrát praktické ceny. Pro inspiraci si můžete na prohlédnout fotografie z minulých ročníkůVelmi nám pomůžete, pokud budete sami akci propagovat. V případě jakýchkoli dotazů pište na marek@drapal.org,“ shrnuje za organizátorský tým předseda Poradního odboru pro otázky životního prostředí Marek Drápal. 

K akci se může připojit každý, kdo v neděli 20.září resp. v sobotu 19.září 2020 přijede do kostela na kole.

Ilustrační foto

19. 8. 2020, 13:33