Aktuality

Církev pokračuje v adopci hrobů významných osobností

Sdílet na Facebooku

Českobratrská církev evangelická se rozhodla pro adopci pátého hrobu, tentokrát architekta Bohumila Bareše.

Adopci hrobu architekta Bohumila Bareše na Olšanském hřbitově schválila tento týden synodní rada Českobratrské církve evangelické. Bohumil Bareš (1906 – 1965) je podepsán zejména pod sakrálními stavbami – navrhl například sborový dům v Ratiboři, Milíčovu modlitebnu v pražských Malešicích nebo dřevěný kostel v Rožnově pod Radhoštěm, který je kulturní památkou

Hrob tohoto významného stavitele je zařazen do projektu adopce hrobů, který vyhlásila Správa pražských hřbitovů v roce 2013. Zapojila do něj hroby významných osobností, ke kterým se nikdo nehlásí a které chátrají. Pokud se nenajde zájemce, bude místo zrušeno a znovu prodáno.

Českobratrská církev evangelická hned na počátku projektu adoptovala hrob faráře a autora knihy Broučci Jana Karafiáta na Vinohradech. Práva na knihu odkázal Karafiát církvi, která díky tomu mohla finančně podporovat vydání Bible i církevních tisků. Církev se stará také o hrob evangelického faráře a filozofa Jana Blahoslava Kozáka na Malvazinkách, o hrob diakonek a o hrobku Růžičkových na Olšanech.

Do nákladů na hrobová místa a nejnutnější opravy investovala církev zatím desítky tisíc korun. Další opravy plánuje v příštích letech.

10. 3. 2017, 9:57