Aktuality

Církev na veletrhu o důstojném umírání

Sdílet na Facebooku

Mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání „Poslední cesta“ se uskuteční začátkem listopadu v Lysé nad Labem. Zúčastní se ho i Českobratrská církev evangelická.

Mezinárodní veletrh pohřebnictví a důstojného umírání „Poslední cesta“ se uskuteční 3. – 4. listopadu v Lysé nad Labem. Českobratrská církev evangelická se na veletrhu představí s přednáškou „Život a smrt z pohledu evangelické církve a péče o umírající a pozůstalé“, kterou přednese Pavel Pokorný, farář a nemocniční kaplan s hospicovou praxí.

Návštěvníky čekají také odborné semináře, workshopy a přednášky mnoha organizací a spolků. Zaměřené budou na způsoby a možnosti péče o těžce nemocné a umírající v domácím prostředí. Nabídnou informace o tom, jak zajistit dostupnou zdravotní péči a další potřebné služby a rituály spojované s posledním rozloučením se zemřelými.

Cílem prvního ročníku veletrhu je více otevřít téma důstojného odchodu z tohoto světa, posledního rozloučení a smíření se smrtí. V oba dny bude výstaviště v Masarykově ulici otevřeno od devíti do sedmnácti hodin.

17. 10. 2017, 14:23