Aktuality

Červená středa – #RedWednesday 2019

Sdílet na Facebooku

Letos podruhé se koná Červená středa. Společné modlitby, průvody se svíčkami nebo červeně nasvícené veřejné budovy..., to vše připomíná lidi, kteří po celém světě trpí pro svou víru a náboženské přesvědčení.

Smyslem akce, která se koná ve středu 27. listopadu, je veřejně si připomenout všechny, kdo jsou ve světě pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Znakem této iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. 

Česká biskupská konference se tak společně s Ekumenickou radou církví v ČR a Federací židovských obcí v ČR chce připojit k iniciativě křesťanské organizace Aid to the Church in Need. Akce se v tentýž den koná na dalších místech ve světě - mj. v Londýně, Bratislavě, Vídni, Budapešti, na Filipínách.

Různé happeningy nebo modlitební setkání proběhnou na různých místech republiky, zapojit se do ní může každý. V Praze se od 13 hodin v budově Karolina (Vlastenecký sál, Ovocný trh 3) uskuteční mezinárodní konference "Problémy náboženské svobody v Evropě". V 18 hodin na ni naváže židovsko-křesťanská modlitba ve Velké aule Karolina a od 18.30 společný průvod kolem červeně nasvícených budov (kostel sv. Havla – kostel sv. Mikuláše – Staronová synagoga)

26. 11. 2019, 18:08